MINI OLIMPIADA DZIECI
9 sierpnia 2017r. na „Orliku” przy ul. Szanajcy 5 zorganizowaliśmy mini olimpiadę, w której udział wzięły dzieci spędzające wakacje w Warszawie. Impreza przeprowadzona w ramach akcji „Lato w mieście” cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczestnicy mogli pograć w piłkę nożną, oraz sprawdzić swoje umiejętności w konkurencjach indywidualnych. Każde dziecko kilkakrotnie przystępowało do prób sprawnościowych i technicznych z zakresu koszykówki, piłki nożnej, LA. Konkursy indywidualne i rozgrywki piłki nożnej odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych.
Mecze były bardzo emocjonujące. Dzieci walczyły ambitnie przy głośnym dopingu kolegów, koleżanek i opiekunek grup. Nieprawdopodobne obrony, dynamiczne ataki i piękne bramki nagradzane były brawami. W kategorii młodszej najlepsza okazała się drużyna Łowcy Pucharów. Drugie miejsce zajęli Ziomki. Trzecie Jastrzębie, a czwarte Warszawskie Orły. W kategorii starszej najlepsi okazali się chłopcy reprezentujący AC Pajace pokonując zdecydowanie w finale FC Nikt Nas Nie Chce.
Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali wybrani: Oskar Wieczorek I Hubert Wasiak. Najlepszymi bramkarzami natomiast okazali się: Alan Ostaszewski i Miłosz Mielańczuk. Chłopcy otrzymali pamiątkowe statuetki.
W konkursie strzałów na małą bramkę wśród najmłodszych najcelniej strzelał Marcel Szaraniec, który wyprzedził Kamila Decewicza i Maję Ostrowską.
Wśród starszych najlepsza okazała się Marcelina Ludwisiak przed Dominikiem
Kobusem i Magdą Tchórzewską.
W rzucie piłeczką palantową najlepszy wśród najmłodszych był Gracjan
Kusyk. Na drugim miejscu uplasowała się Zuzanna Gut, a na trzecim Kuba Wadecki.
W kategorii starszej najdalej rzucał Mateusz Skrzypczak, wyprzedzając Bartka Janga
i Dominika Juckiewicza.
W żonglerce piłeczką wśród najmłodszych najwięcej powtórzeń wykonał Kuba
Wadecki, który wyprzedził Konrada Bieleckiego i Oliwię Trafalską.
Wśród starszych najlepszy okazał się Miłosz Mielańczuk. Drugi był Bartek
Mikołajczyk, trzecia Kinga Szulc.
Bieg z woreczkami w kategorii młodszej najszybciej pokonał Bartek
Łuszczyński, wyprzedzając Gracjana Kusyka i Karola Wacikowskiego. W kategorii
starszej zwyciężył Franek Blasiński. Drugi był Bartek Mikołajczyk, trzeci Krystian
Kusyk.
W konkursie rzutów do kosza z miejsca w kategorii młodszej najlepsza
okazała się Julia Witek przed Laurą Czeską i Ulą Basińską. Wśród dzieci starszych
wygrała Julia Jang, która wyprzedziła Wiktorię Dobrzyńską i Wiktorię Jankowską.
W biegu na 60 metrów wśród najmłodszych najszybszy okazał się Dominik
Malinowski przed Marcelem Szarańcem i Kamilem Decewiczem. W kategorii starszej
najlepszy był Hubert Wasiak przed Sebastianem Żołądkiem i Frankiem Blasińskim.
Skok w dal z miejsca w kategorii młodszej wygrał Szymon Tomczuk. Drugie miejsce zajął Barek Łuszczyński, trzecie Borodij Hlib. Najdalej w kategorii starszej skakał Marcin Kujawa, który wyprzedził Dominika Kobuza i Janka Piszczka.
Mini olimpiada przebiegała w przyjaznej atmosferze. Wszyscy świetnie się bawili przy pięknej, słonecznej pogodzie.
Impreza zakończona została uroczystym podsumowaniem a najlepszym zostały wręczone medale, dyplomy i statuetki. Wszystkie dzieci otrzymały słodycze.
Cieszymy się, iż udało nam się zorganizować imprezę, w której tak chętnie wzięli udział uczniowie praskich szkół podstawowych. W olimpiadzie uczestniczyło ponad 150 dzieci.
Dziękujemy kierowniczkom i wychowawczyniom placówek dziennego pobytu akcji „Lato w mieście” za aktywny udział w imprezie.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2015 DOSiR

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support