„Jesteśmy niezmiernie dumni, że możemy dołączyć do grona partnerów I Praskiego Konkursu „Kolory Pragi”. Wszystkich praskich uczniów, zachęcamy do udziału w konkursie”.

Regulamin I Praskiego Konkursu

„Kolory Pragi”

 

Tematy pierwszej edycji konkursu dotyczą przedstawienia oczyma dzieci i młodzieży kolorytu dzielnicy Pragi, jej codzienności, historii i walorów.

 

 1. Honorowy patronat nad Konkursem sprawują m.in. :

Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji Prawy Brzeg Praga-Północ m.st. Warszawy , Praski pokój               zagadek

 

 1. Patronat medialny nad Konkursem sprawuje :

Radio Praga, Serduszko dla dzieci, tupraga.waw.pl, Praska światoteka.

 

 1. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowa Rada Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy.

 

 1. Celem konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży dzielnicy Praga- Północ. Pogłębienie wiedzy na jej temat.

 

 1. Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Pragi Północ.

 

 1. Jury Konkursu:

Przewodniczącym Jury Konkursu oraz opiekunem merytorycznym jest wiceburmistrz dzielnicy                 Praga Północ Zbigniew Cierpisz . Ponadto w Jury zasiadają wszyscy członkowie Młodzieżowej Rady             Dzielnicy, opiekunowie Młodzieżowej Rady Dzielnicy.

 

 1. Nagrody: Jury  po ocenie prac  przyznaje w każdej kategorii wiekowej nagrody za  miejsca od I do III oraz wyróżnienia. Jury zastrzega sobie możliwość nie przyznania któregoś z miejsc lub przyznania nagrody za to samo miejsce ex quo. Jury może także w danej kategorii nie przyznać wyróżnień. Ponadto za prace szczególnie wybitne  Jury może przyznać nagrodę specjalną Grand Prix.

 

 1. Etapy konkursu i zgłaszania prac.

Konkurs jest dwuetapowy:

 • I etap szkolny – uczniowie indywidualnie wykonują prace. Szkolna Komisja Konkursowa kwalifikuje do II etapu do pięciu najlepszych prac z jednej szkoły i przesyła je wraz z protokołem  na adres organizatora(Sierakowskiego 9 Warszawa 03-709)  lub  drogą elektroniczną na

adres mrdkonkurs@gmail.com do 16 marca 2018 r. (z dopiskiem konkurs).

Decyduje data stempla pocztowego.

 • II etap praski – przeprowadzony będzie przez organizatora konkursu, który powoła Komisję Konkursową. Jury dokona oceny zgromadzonych prac i wyłoni najlepsze prace z każdego etapu edukacyjnego. Prace zostaną ocenione według następujących kryteriów: strona merytoryczna, zamysł twórczy, wybór zakresu tematycznego, technika wykonania i estetyka, walory artystyczne.  (Bardzo prosimy Państwa Opiekunów o zwrócenie szczególnej uwagi na stronę merytoryczną  i formalną pracy, które zdecydowanie mają wpływ na decyzje Jury np. : zachowanie  proporcji pracy, …).

 

 1. Forma i wykonanie prac

Forma prac konkursowych została zróżnicowana dla przedszkoli oraz kolejnych typów szkół.

Wyrównując szanse, różnicujemy kategorie dla szkoły podstawowej na klasy 1-3 oraz 4-7:

 

 • Przedszkola:
 1. Bohaterowie praskiego ZOO – wykonaj dowolną techniką pracę plastyczną przedstawiajacą ulubione zwierzątko (projekt wykonaj w formacie od A4 do A3, płaskorzeźba wykonana z dowolnego materiału, wycinanka, wyklejanka, rysunek/obrazek – dowolną techniką)
 • Szkoły podstawowe – klasy 1-3:
 1. Wierszyk – rymowanka na temat Pragi
 2. Moja Praga, wykonaj kolaż w formacie od A4 do A3

 

 

 • Szkoły podstawowe – klasy 4-7 i oddziały gimnazjalne:
 1. Mem lub komix promujący Pragę, (projekt wykonaj w formacie od A4 do A3 na papierze technicznym)
 2. Fotorelacja promująca Pragę (min. 4 zdjęcia, plakat wraz z opisami projekt wykonaj w formacie A3 na papierze technicznym)

 

 • Szkoły ponadgimnazjalne:
 1. Zrealizuj krótką etiudę filmową (max. 5 minut) na temat – „Praskie legendy”. Temat realizują zespoły 2-5 osobowe i nagrywają na płycie.

 

 1. Terminarz konkursu:
 • Od 1 lutego 2018r. ogłoszenie konkursu.
 • do 23 lutego 2018 r. zgłoszenia udziału szkoły w Konkursie. Prosimy o przesłanie wypełnionej karty zgłoszeniowej ( zał. nr 1 ) drogą elektroniczną na adres mrdkonkurs@gmail.com
 • do 16 marca 2018 r. nadsyłanie prac konkursowych wraz z protokołem na adres organizatora. Każda praca musi być opatrzona następującymi danymi:

– imię i nazwisko autora

– wiek autora

– kategoria pracy

– nazwa i adres szkoły wraz z numerem telefonu

– imię i nazwisko opiekuna, telefon kontaktowy

 • 26 marca 2018 r. – posiedzenie Komisji Konkursowej
 • 24 kwiecień 2018 r. ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród.
 1. Prace nadesłane na konkurs nie podlegają zwrotowi i stają się własnością organizatora.
 1.  Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika do celów konkursowych . Zgodę  należy dostarczyć wraz z pracą do organizatora konkursu.
 1. Adres organizatora: Sierakowskiego 9 Warszawa 03-709

Wszelkie zapytania związane z konkursem prosimy kierować do koordynatorów:

Dominika Brzozowska – brzozowska.official@wp.pl

Natalia Sieczka – nsieczka99@gmail.com

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2015 DOSiR

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support