AKTYWNY DZIEŃ SENIORA NA PRADZE PÓŁNOC

 

 

30 września w hali DOSiR Praga-Północ, przy ul. Szanajcy 17/19  zorganizowana została impreza rekreacyjno-sportowa dla seniorów z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

Dynamiczna rozgrzewka przy muzyce wprowadziła wszystkich w dobry nastrój i przygotowała do zabawy. Uczestnicy pod opieką animatorów obsługujących poszczególne stanowiska mogli pograć w tenisa stołowego i badmintona, oraz sprawdzić swoje umiejętności i sprawność w różnych konkurencjach indywidualnych. Każda osoba mogła kilkakrotnie przystąpić do prób sprawnościowych i technicznych.

Seniorzy bawili się tocząc slalomem duże piłki i pokonując mini tor przeszkód z woreczkiem na głowie. Dobrej koordynacji i spokoju wymagało przenoszenie do kosza piłeczek do ping ponga na rakietce tenisowej, odbijanie piłki oburącz sposobem górnym i strzelanie z łuku do tarczy. Rzuty do kosza z dowolnej odległości sprawdzały umiejętności techniczne i doskonaliły celność.

Dość dużym zainteresowaniem cieszył się kącik plastyczny, w którym uczestniczki odpoczywając  malowały, kolorowały i wykonywały różnego rodzaju ozdoby z kolorowych, papierowych pasków.

Punkt opieki medycznej odwiedzany był przez panie tylko w celu zmierzenia ciśnienia i określenia poziomu cukru we krwi.

Impreza przebiegała w przyjaznej, sympatycznej atmosferze. Wszyscy świetnie się bawili, a sędziowie poszczególnych konkurencji pomagali w uzyskiwaniu  jak najlepszych rezultatów.

Aktywny Dzień Seniora zakończony został uroczystym podsumowaniem, w trakcie którego wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i koszulki.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w imprezie. Byliśmy pełni podziwu dla zaangażowania, ambicji, sprawności seniorów. Ujęli nas oni uśmiechem, poczuciem humoru i dystansem do siebie.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2015 DOSiR