AKTYWNY DZIEŃ SENIORA NA PRADZE PÓŁNOC

 

 

30 września w hali DOSiR Praga-Północ, przy ul. Szanajcy 17/19  zorganizowana została impreza rekreacyjno-sportowa dla seniorów z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

Dynamiczna rozgrzewka przy muzyce wprowadziła wszystkich w dobry nastrój i przygotowała do zabawy. Uczestnicy pod opieką animatorów obsługujących poszczególne stanowiska mogli pograć w tenisa stołowego i badmintona, oraz sprawdzić swoje umiejętności i sprawność w różnych konkurencjach indywidualnych. Każda osoba mogła kilkakrotnie przystąpić do prób sprawnościowych i technicznych.

Seniorzy bawili się tocząc slalomem duże piłki i pokonując mini tor przeszkód z woreczkiem na głowie. Dobrej koordynacji i spokoju wymagało przenoszenie do kosza piłeczek do ping ponga na rakietce tenisowej, odbijanie piłki oburącz sposobem górnym i strzelanie z łuku do tarczy. Rzuty do kosza z dowolnej odległości sprawdzały umiejętności techniczne i doskonaliły celność.

Dość dużym zainteresowaniem cieszył się kącik plastyczny, w którym uczestniczki odpoczywając  malowały, kolorowały i wykonywały różnego rodzaju ozdoby z kolorowych, papierowych pasków.

Punkt opieki medycznej odwiedzany był przez panie tylko w celu zmierzenia ciśnienia i określenia poziomu cukru we krwi.

Impreza przebiegała w przyjaznej, sympatycznej atmosferze. Wszyscy świetnie się bawili, a sędziowie poszczególnych konkurencji pomagali w uzyskiwaniu  jak najlepszych rezultatów.

Aktywny Dzień Seniora zakończony został uroczystym podsumowaniem, w trakcie którego wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i koszulki.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w imprezie. Byliśmy pełni podziwu dla zaangażowania, ambicji, sprawności seniorów. Ujęli nas oni uśmiechem, poczuciem humoru i dystansem do siebie.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2015 DOSiR

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support