Paweł Najmowicz i Aleksandra Krawczyk zwycięzcami TechnoGym Indoor Triathlon – Prawy Brzeg!

 

80 osób ukończyło pierwszą edycję TechnoGym Indoor Triathlon – Prawy Brzeg. W niedzielę, 10 grudnia 2017 triathlonistów gościł u siebie Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji dzielnicy Praga-Północ. Na mecie zameldował się m.in. kabareciarz Tomasz Jachimek oraz Janusz Samel, Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji, Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. 

 

Od godziny 8:00 co godzinę startowały kolejne serie, liczące 12 zawodników. Uczestnicy mieli do pokonania 600 metrów pływania na 25-metrowym basenie, 15 kilometrów na rowerach i na zakończenie 3 kilometry biegu. W pierwszej serii wystartował między innymi Paweł Najmowicz, z drużyny Tri Negu. Zdobywca 15. miejsca w kategorii PRO na Mistrzostwach Europy IRONMAN 70.3 w Danii nie oddał prowadzenia aż do końca wyścigu. Zawody ukończył w czasie 42 minut.

 

Oby więcej takich imprez. Tak mogę podsumować pierwszą edycję TechnoGym Indoor Triathlon – Prawy Brzeg w Warszawie. Moim zdaniem takie zawody są świetną odskocznią od często monotonnych treningów które większość z triathlonistów wykonuje w tym okresie przygotowawczym. Polecam tego typu starty głównie amatorom oraz osobom chcącym zadebiutować w swoim pierwszym triathlonie. Ja mogę śmiało zadeklarować, że na pewno wezmę udział w kolejnej edycji. Więc proponuję wziąć się do roboty! – powiedział Paweł Najmowicz, z drużyny Tri Negu.

 

Na drugim miejscu z czasem 48:15 zawody ukończył Adam Nizioł, a trzeci był klubowy kolega zwycięzcy – Marek Pałysa, z czasem 48:36.

 

Wśród pań wygrała Aleksandra Krawczyk, znana jako „Tri w kolorze blond”, aktualna Mistrzyni Polski na dystansie średnim w kategorii wiekowej K30-34. Dotarcie na metę zajęło jej 52 minuty i 57 sekund. Druga na mecie była Natalia Jędrzejczyk, z czasem 57:05. Na trzecim stopniu podium stanęła Malwina Łączyńska. Zawody ukończyła z czasem 59 minut i 39 sekund.

 

Start w TechnoGym Indoor Triathlon – Prawy Brzeg był dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem – pierwszy raz rywalizowałam w stacjonarnych zawodach triathlonowych pod dachem! Morze zamienione na basen. Dziesiątki kilometrów pokonywane na czasówce zamienione na kilometry kręcone w miejscu na profesjonalnym rowerze stacjonarnym. Malownicza trasa biegowa spakowana do przestrzeni 2 metry na 1 metr, czyli do przestrzeni stacjonarnej bieżni. Wiele różnic, ale jedno się nie zmieniło – emocje związane z rywalizacją, wykorzystanie techniki i poziomu wytrenowania, strategia rozłożenia sił i rywalizacja! – tak swoje zwycięstwo w zawodach skomentowała Aleksandra Krawczyk.

 

Rywalizacja w obiekcie przy ulicy Jagiellońskiej 7 przyciągnęła zarówno zaprawionych w bojach triathlonistów, jak i osoby, dla których był to pierwszy start w tej dyscyplinie. Dla Tomasza Jachimka, znanego kabareciarza było to kolejne wyzwanie. Wcześniej startował między innymi w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, w sierpniu 2017 roku.

Po niedzielnych zawodach stuprocentowym triathlonistą może się nazwać Janusz Samel, Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji, Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Pierwsze triathlonowe kroki stawiał  jako pływak w miejskiej sztafecie w trakcie czerwcowych zawodów Enea IRONMAN 5150 Warsaw. Teraz ukończył swój pierwszy indywidualny start z czasem 1 godziny 1 minuty i 28 sekund.

 

W imieniu DOSiR Praga-Północ serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom, kibicom i wolontariuszom za udział w pierwszej edycji TechnoGym Indoor Triathlon Prawy-Brzeg. Mam nadzieję, że wszyscy znakomicie się bawili. Jak pokazały te zawody, triathlon jest dla każdego. Cieszy nas, że w imprezie wzięło udział wielu debiutantów, którzy złapali triathlonowego bakcyla. Będziemy dążyć do tego, aby impreza była kontynuowana w kolejnych latach – powiedział zastępca dyrektora DOSiR Praga-Północ, Jan Szczepłek.

 

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW DOSTĘPNE SĄ TUTAJ

 

TechnoGym Indoor Triathlon – Prawy Brzeg to rozgrzewka przed zawodami Enea IRONMAN 5150 Warsaw, które odbędą się 10 czerwca 2018 r. w Warszawie. Zawodnicy do pokonania będą mieli 1,5 kilometra pływania, 40 kilometrów roweru i 10 kilometrów biegu. Meta w 2018 roku będzie zlokalizowana na Bulwarach Wiślanych.

 

Email: natalia@sportevolution.pl

Fotorelacja z Mikołajkowych Zawodów Pływackich które odbyły się 07.12.2017r.

MINI OLIMPIADA DZIECI
9 sierpnia 2017r. na „Orliku” przy ul. Szanajcy 5 zorganizowaliśmy mini olimpiadę, w której udział wzięły dzieci spędzające wakacje w Warszawie. Impreza przeprowadzona w ramach akcji „Lato w mieście” cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczestnicy mogli pograć w piłkę nożną, oraz sprawdzić swoje umiejętności w konkurencjach indywidualnych. Każde dziecko kilkakrotnie przystępowało do prób sprawnościowych i technicznych z zakresu koszykówki, piłki nożnej, LA. Konkursy indywidualne i rozgrywki piłki nożnej odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych.
Mecze były bardzo emocjonujące. Dzieci walczyły ambitnie przy głośnym dopingu kolegów, koleżanek i opiekunek grup. Nieprawdopodobne obrony, dynamiczne ataki i piękne bramki nagradzane były brawami. W kategorii młodszej najlepsza okazała się drużyna Łowcy Pucharów. Drugie miejsce zajęli Ziomki. Trzecie Jastrzębie, a czwarte Warszawskie Orły. W kategorii starszej najlepsi okazali się chłopcy reprezentujący AC Pajace pokonując zdecydowanie w finale FC Nikt Nas Nie Chce.
Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali wybrani: Oskar Wieczorek I Hubert Wasiak. Najlepszymi bramkarzami natomiast okazali się: Alan Ostaszewski i Miłosz Mielańczuk. Chłopcy otrzymali pamiątkowe statuetki.
W konkursie strzałów na małą bramkę wśród najmłodszych najcelniej strzelał Marcel Szaraniec, który wyprzedził Kamila Decewicza i Maję Ostrowską.
Wśród starszych najlepsza okazała się Marcelina Ludwisiak przed Dominikiem
Kobusem i Magdą Tchórzewską.
W rzucie piłeczką palantową najlepszy wśród najmłodszych był Gracjan
Kusyk. Na drugim miejscu uplasowała się Zuzanna Gut, a na trzecim Kuba Wadecki.
W kategorii starszej najdalej rzucał Mateusz Skrzypczak, wyprzedzając Bartka Janga
i Dominika Juckiewicza.
W żonglerce piłeczką wśród najmłodszych najwięcej powtórzeń wykonał Kuba
Wadecki, który wyprzedził Konrada Bieleckiego i Oliwię Trafalską.
Wśród starszych najlepszy okazał się Miłosz Mielańczuk. Drugi był Bartek
Mikołajczyk, trzecia Kinga Szulc.
Bieg z woreczkami w kategorii młodszej najszybciej pokonał Bartek
Łuszczyński, wyprzedzając Gracjana Kusyka i Karola Wacikowskiego. W kategorii
starszej zwyciężył Franek Blasiński. Drugi był Bartek Mikołajczyk, trzeci Krystian
Kusyk.
W konkursie rzutów do kosza z miejsca w kategorii młodszej najlepsza
okazała się Julia Witek przed Laurą Czeską i Ulą Basińską. Wśród dzieci starszych
wygrała Julia Jang, która wyprzedziła Wiktorię Dobrzyńską i Wiktorię Jankowską.
W biegu na 60 metrów wśród najmłodszych najszybszy okazał się Dominik
Malinowski przed Marcelem Szarańcem i Kamilem Decewiczem. W kategorii starszej
najlepszy był Hubert Wasiak przed Sebastianem Żołądkiem i Frankiem Blasińskim.
Skok w dal z miejsca w kategorii młodszej wygrał Szymon Tomczuk. Drugie miejsce zajął Barek Łuszczyński, trzecie Borodij Hlib. Najdalej w kategorii starszej skakał Marcin Kujawa, który wyprzedził Dominika Kobuza i Janka Piszczka.
Mini olimpiada przebiegała w przyjaznej atmosferze. Wszyscy świetnie się bawili przy pięknej, słonecznej pogodzie.
Impreza zakończona została uroczystym podsumowaniem a najlepszym zostały wręczone medale, dyplomy i statuetki. Wszystkie dzieci otrzymały słodycze.
Cieszymy się, iż udało nam się zorganizować imprezę, w której tak chętnie wzięli udział uczniowie praskich szkół podstawowych. W olimpiadzie uczestniczyło ponad 150 dzieci.
Dziękujemy kierowniczkom i wychowawczyniom placówek dziennego pobytu akcji „Lato w mieście” za aktywny udział w imprezie.

MINI OLIMPIADA DZIECI

Organizator: DZIELNICOWY OŚRODEK SPORTU I REKREACJI DZIELNICY PRAGA PÓŁNOC m.st. WARSZAWY, tel. 22 619 11 20
Termin: 09.08.2017 (środa)
Miejsce: „ORLIK”, ul. Szanajcy 5
Uczestnicy: dziewczęta i chłopcy w wieku 7-13 lat uczestniczące w akcji „Lato w mieście” prowadzonej w Szkole Podstawowej nr 127 i Szkole Podstawowej nr 354 oraz uczestnicy indywidualni.
Nagrody: medale, dyplomy dla zwycięzców poszczególnych konkurencji indywidualnych.
PROGRAM
godz. 10.00-12.00
1. Turniej piłki nożnej- w dwóch kategoriach wiekowych (klasy I-III i klasy IV-VI). Każda placówka wystawia dwie drużyny złożone z maksymalnie 8 zawodników w każdej kategorii wiekowej.
2. Konkursy indywidualne dla uczestników imprezy z podziałem na dwie kategorie wiekowe: klasy I-III i IV-VI. Każde dziecko może uczestniczyć w dowolnej ilości konkurencji.
3. A) rzuty do kosza z miejsca
– klasy 4 – 6 (duży kosz)
– klasy 1 – 3 (mały kosz)
B) bieg z woreczkami
– bieg z czterema woreczkami; wkładanie ich po kolei do czterech kółek ringo, ominięcie pachołka i w drodze powrotnej zebranie woreczków
C) strzały na małą bramkę
– klasy 4 – 6 strzały na małą bramkę z odległości 9 metrów
– klasy 1 – 3 strzały na małą bramkę z odległości 6 metrów
D) skok w dal z miejsca
– klasy 4 – 6 skok w dal z miejsca
– klasy 1 – 3 skok w dal z miejsca
E) żonglerka piłeczką tenisową
– klasy 4 – 6 na przemian prawą i lewa ręką
– klasy 1 – 3 w dowolny sposób
3. Konkurencje lekkoatletyczne z podziałem na dwie kategorie wiekowe: klasy I-III i IV-VI.
A) bieg
– klasy 1-3 i 4 – 6 – 60 metrów
B) rzut na odległość
– klasy 1-3 i 4-6- rzut piłeczką palantową
godz. 11.45-12.00 Uroczyste zakończenie imprezy; wręczenie nagród, dyplomów.
Uwagi:
1. W przypadku pytań, wątpliwości prosimy o kontakt: Andrzej Sowa tel. 22 619 11 20, 503 024 010
2. O przynależności dziecka do kategorii wiekowej decyduje klasa, którą uczeń skończył np. dziecko, które ukończyło klasę III bierze udział w kategorii I-III.

12 lipca 2017r. na „Orliku” przy ul. Szanajcy 5 zorganizowaliśmy mini olimpiadę, w której udział wzięły dzieci spędzające wakacje w Warszawie. Impreza przeprowadzona w ramach akcji „Lato w mieście” cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy mogli pograć w piłkę nożną, oraz sprawdzić swoje umiejętności w konkurencjach indywidualnych. Każde dziecko kilkakrotnie przystępowało do prób sprawnościowych i technicznych z zakresu koszykówki, piłki nożnej, LA. Konkursy indywidualne  i rozgrywki piłki nożnej odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych.

Mecze były bardzo emocjonujące. Dzieci walczyły ambitnie przy głośnym dopingu kolegów i koleżanek. Nieprawdopodobne obrony, dynamiczne ataki i piękne bramki nagradzane były brawami. W kategorii młodszej najlepsza okazała się drużyna Oszi. Drugie miejsce zajęli Debeściaki, a trzecie Atomy. W kategorii starszej najlepsi okazali się chłopcy reprezentujący Royal. Kolejne miejsca zajęły zespoły MC Łaciate i Łowcy Pucharów.

Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali wybrani:  Maksymilian Dołęga i Gabryś Duch. Najlepszymi bramkarzami natomiast okazali się: Jakub Rubaj i Piotr Wiliński. Chłopcy otrzymali pamiątkowe statuetki.

W konkursie strzałów na małą bramkę wśród najmłodszych najcelniej strzelał Filip Kom-Nildo, który wyprzedził Filipa Boruca i Martynę Drągowską. Wśród starszych najlepsza okazała się Aleksandra Szymańska przed Mateuszem Skrzypczakiem i Joanną Gudanis.

Bieg z woreczkami w kategorii młodszej najszybciej pokonała Ewa Kawicka, wyprzedzając Michała Stelmacha i Edytę Kowalską. W kategorii starszej zwyciężyła Aleksandra Rosik. Drugi był Piotr Brzozowski, trzecia Zosia Giedka.

W żonglerce piłeczką wśród najmłodszych najwięcej powtórzeń wykonała Oliwia Trafalska, która wyprzedziła Patrycję Zyśk i Gabrysię Spiżarną. Wśród starszych najlepszy okazał się Damian Graliński. Drugi był Szymon Szarek, trzeci Gabriel Duch.

W biegu na 60 metrów wśród najmłodszych najszybsza okazała się Joanna Lipińska przed Natalką Mosiołek i Dawidem Szymańskim. W kategorii starszej najlepszy był Piotr Ziułkowski przed Danielem Makosiejem i Jakubem Gudanisem.

W konkursie rzutów do kosza z miejsca w kategorii młodszej najlepszy okazał się Aleks Mhojan przed Mają Pilarską i Polą Stoczko. Wśród dzieci starszych wygrał Bartosz Korzeniewski, który wyprzedził Weronikę Kubik i Konrada Bieleckiego.

W rzucie piłeczką palantową najlepsza wśród najmłodszych była Michalina Dudek. Na drugim miejscu uplasował się Maks Prozych, a na trzecim Michał Siwek. W kategorii starszej najdalej rzucał Kuba Szulc, wyprzedzając Jakuba Gudanisa  i Adriana Mikrandta.

Skok w dal z miejsca wygrała w kategorii młodszej Sara Guzek. Drugie miejsce zajął Paweł Kawalec, trzecie Ola Dudek. Najdalej w kategorii starszej skakał Piotr Wejtko, który wyprzedził Oliwię Kamieńską i Huberta Ziułkowskiego.

Mini olimpiada przebiegała w przyjaznej atmosferze. Wszyscy świetnie  się bawili przy pięknej, słonecznej pogodzie.

Impreza zakończona została uroczystym podsumowaniem. Medale, dyplomy, statuetki dla najlepszych w poszczególnych konkurencjach indywidualnych i turniejach piłkarskich wręczyli:  Jan Szczepłek- zastępca dyrektora DOSiR Praga Północ i  Waldemar Żychowicz- zastępca kierownika ZBR. Wszystkie dzieci otrzymały słodycze.

Cieszymy się, iż udało nam się zorganizować imprezę, w której tak chętnie wzięli udział uczniowie praskich szkół podstawowych. W olimpiadzie uczestniczyło ponad 200 dzieci.

Dziękujemy kierowniczkom i wychowawczyniom placówek dziennego pobytu akcji „Lato w mieście” za aktywny udział w imprezie.

Page 1 of 301 2 3 30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2015 DOSiR