Mini Turnieje Piłki Nożnej

 

W ramach cyklu imprez rekreacyjno-sportowych organizowanych w Strefie Emocji Lotos, uruchomionej na czas trwania piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji, przeprowadziliśmy mini turnieje piłki nożnej dla dzieci z klas I-IV, które systematycznie uczestniczyły w zajęciach organizowanych przez Nasz Ośrodek. Rozgrywki odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych.

Były ogromne emocje, walka o każdą piłkę, łzy radości i smutku, a gorący doping rodziców stanowił dodatkową motywację do dawania z siebie wszystkiego. Piękne indywidualne akcje kończone celnymi strzałami i świetne interwencje bramkarzy  nagradzane były gromkimi brawami.  Wyniki spotkań nie miały znaczenia. Liczyła się tylko dobra zabawa.

W wolnych chwilach pomiędzy meczami dzieci pod opieką animatorów korzystały ze strefy zabaw. Grały na siedząco w mini piłkę nożną, zjeżdżały na zjeżdżalni i skakały na dmuchanych atrakcjach. Rodzice w tym czasie w strefie kibica oglądali mecz na dużym ekranie.

Po sportowych emocjach i długich chwilach dla fotoreporterów przyszedł czas na podsumowanie. Mali piłkarze otrzymali pamiątkowe medale i zestawy gadżetów dla kibiców.

W imprezie uczestniczyło ponad 50 dzieci i rodziców.

Dyrekcja oraz wszyscy pracownicy Naszego Ośrodka bardzo gorąco dziękują dzieciom i rodzicom za aktywny udział w imprezie.

 

Zapraszamy na fotorelację.

 

Za nami pierwsza kolejka ligowych rozgrywek Prasko-Północnej Ligi Dwójek Siatkarskich Dziewcząt. Z uwagi na większe niż oczekiwaliśmy zainteresowanie, zamiast planowanych ośmiu, utworzyliśmy dwanaście lig. Nie żałujemy, patrząc na sprawny przebieg I kolejki rozgrywanej na hali DOSiR Praga Północ przy ul. Szanajcy 17/19 podczas której rywalizowało sześćdziesiąt osiem zespołów.

Licznie zgromadzona publiczność podziwiała ciekawe akcje, efektowne obrony i skuteczne ataki. Rodzice dziewcząt gorącym dopingiem dodawali otuchy swoim pociechom. Były łzy radości po zwycięstwach i smutku po porażkach. W wielu przypadkach o wygranej decydowała gra na przewagi, a o awansie do ligi wyższej lub spadku do niższej decydował stosunek małych punktów zdobytych do straconych.

Najlepsze okazały się „Jednorożce”, które wygrywając wszystkie mecze zapewniły sobie prowadzenie po pierwszej kolejce ligowych rozgrywek. Na drugim miejscu uplasowały się „Ananaski”, które poniosły jedną porażkę, ulegając po bardzo emocjonującym i zaciętym spotkaniu „Jednorożcom” 13:15. Trzecie miejsce zajął „Strong Team”.

W sumie na ośmiu boiskach rozegranych zostało ponad sto sześćdziesiąt spotkań.

Kolejna, druga runda rozgrywek, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków mini siatkówki  odbędzie się 21 kwietnia.

W niedzielę 25 marca w hali przy ul. Szanajcy 17/19 królowała mini siatkówka. W weekend zainaugurowaliśmy rozgrywki Prasko-Północnej Ligi Dwójek Siatkarskich Dziewcząt, którymi zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Do pierwszego turnieju przystąpiło siedemdziesiąt zespołów złożonych z dziewcząt urodzonych w roku 2006 i młodszych. Drużyny podzielone na dwanaście grup rywalizowały systemem „każdy z każdym” na ośmiu boiskach równocześnie.

Mecze bardzo emocjonujące i zacięte odbywały się w sportowej, przyjaznej atmosferze przy dużym zainteresowaniu publiczności. Długie akcje, efektowne obrony i skuteczne ataki oklaskami nagradzali licznie przybyli na rozgrywki rodzice, koleżanki i koledzy zawodniczek.

Turniej pozwolił podzielić zespoły na dwanaście lig, które 7 kwietnia w hali przy ul. Szanajcy 17/19 rozegrają pierwszą ligową kolejkę, na którą z niecierpliwością czekają młode siatkarki i kibice.

My ze swojej strony zapraszamy wszystkich fanów siatkówki na sportowe emocje i dobrą zabawę.

Paweł Najmowicz i Aleksandra Krawczyk zwycięzcami TechnoGym Indoor Triathlon – Prawy Brzeg!

 

80 osób ukończyło pierwszą edycję TechnoGym Indoor Triathlon – Prawy Brzeg. W niedzielę, 10 grudnia 2017 triathlonistów gościł u siebie Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji dzielnicy Praga-Północ. Na mecie zameldował się m.in. kabareciarz Tomasz Jachimek oraz Janusz Samel, Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji, Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. 

 

Od godziny 8:00 co godzinę startowały kolejne serie, liczące 12 zawodników. Uczestnicy mieli do pokonania 600 metrów pływania na 25-metrowym basenie, 15 kilometrów na rowerach i na zakończenie 3 kilometry biegu. W pierwszej serii wystartował między innymi Paweł Najmowicz, z drużyny Tri Negu. Zdobywca 15. miejsca w kategorii PRO na Mistrzostwach Europy IRONMAN 70.3 w Danii nie oddał prowadzenia aż do końca wyścigu. Zawody ukończył w czasie 42 minut.

 

Oby więcej takich imprez. Tak mogę podsumować pierwszą edycję TechnoGym Indoor Triathlon – Prawy Brzeg w Warszawie. Moim zdaniem takie zawody są świetną odskocznią od często monotonnych treningów które większość z triathlonistów wykonuje w tym okresie przygotowawczym. Polecam tego typu starty głównie amatorom oraz osobom chcącym zadebiutować w swoim pierwszym triathlonie. Ja mogę śmiało zadeklarować, że na pewno wezmę udział w kolejnej edycji. Więc proponuję wziąć się do roboty! – powiedział Paweł Najmowicz, z drużyny Tri Negu.

 

Na drugim miejscu z czasem 48:15 zawody ukończył Adam Nizioł, a trzeci był klubowy kolega zwycięzcy – Marek Pałysa, z czasem 48:36.

 

Wśród pań wygrała Aleksandra Krawczyk, znana jako „Tri w kolorze blond”, aktualna Mistrzyni Polski na dystansie średnim w kategorii wiekowej K30-34. Dotarcie na metę zajęło jej 52 minuty i 57 sekund. Druga na mecie była Natalia Jędrzejczyk, z czasem 57:05. Na trzecim stopniu podium stanęła Malwina Łączyńska. Zawody ukończyła z czasem 59 minut i 39 sekund.

 

Start w TechnoGym Indoor Triathlon – Prawy Brzeg był dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem – pierwszy raz rywalizowałam w stacjonarnych zawodach triathlonowych pod dachem! Morze zamienione na basen. Dziesiątki kilometrów pokonywane na czasówce zamienione na kilometry kręcone w miejscu na profesjonalnym rowerze stacjonarnym. Malownicza trasa biegowa spakowana do przestrzeni 2 metry na 1 metr, czyli do przestrzeni stacjonarnej bieżni. Wiele różnic, ale jedno się nie zmieniło – emocje związane z rywalizacją, wykorzystanie techniki i poziomu wytrenowania, strategia rozłożenia sił i rywalizacja! – tak swoje zwycięstwo w zawodach skomentowała Aleksandra Krawczyk.

 

Rywalizacja w obiekcie przy ulicy Jagiellońskiej 7 przyciągnęła zarówno zaprawionych w bojach triathlonistów, jak i osoby, dla których był to pierwszy start w tej dyscyplinie. Dla Tomasza Jachimka, znanego kabareciarza było to kolejne wyzwanie. Wcześniej startował między innymi w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, w sierpniu 2017 roku.

Po niedzielnych zawodach stuprocentowym triathlonistą może się nazwać Janusz Samel, Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji, Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Pierwsze triathlonowe kroki stawiał  jako pływak w miejskiej sztafecie w trakcie czerwcowych zawodów Enea IRONMAN 5150 Warsaw. Teraz ukończył swój pierwszy indywidualny start z czasem 1 godziny 1 minuty i 28 sekund.

 

W imieniu DOSiR Praga-Północ serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom, kibicom i wolontariuszom za udział w pierwszej edycji TechnoGym Indoor Triathlon Prawy-Brzeg. Mam nadzieję, że wszyscy znakomicie się bawili. Jak pokazały te zawody, triathlon jest dla każdego. Cieszy nas, że w imprezie wzięło udział wielu debiutantów, którzy złapali triathlonowego bakcyla. Będziemy dążyć do tego, aby impreza była kontynuowana w kolejnych latach – powiedział zastępca dyrektora DOSiR Praga-Północ, Jan Szczepłek.

 

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW DOSTĘPNE SĄ TUTAJ

 

TechnoGym Indoor Triathlon – Prawy Brzeg to rozgrzewka przed zawodami Enea IRONMAN 5150 Warsaw, które odbędą się 10 czerwca 2018 r. w Warszawie. Zawodnicy do pokonania będą mieli 1,5 kilometra pływania, 40 kilometrów roweru i 10 kilometrów biegu. Meta w 2018 roku będzie zlokalizowana na Bulwarach Wiślanych.

 

Email: natalia@sportevolution.pl

Fotorelacja z Mikołajkowych Zawodów Pływackich które odbyły się 07.12.2017r.

MINI OLIMPIADA DZIECI
9 sierpnia 2017r. na „Orliku” przy ul. Szanajcy 5 zorganizowaliśmy mini olimpiadę, w której udział wzięły dzieci spędzające wakacje w Warszawie. Impreza przeprowadzona w ramach akcji „Lato w mieście” cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczestnicy mogli pograć w piłkę nożną, oraz sprawdzić swoje umiejętności w konkurencjach indywidualnych. Każde dziecko kilkakrotnie przystępowało do prób sprawnościowych i technicznych z zakresu koszykówki, piłki nożnej, LA. Konkursy indywidualne i rozgrywki piłki nożnej odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych.
Mecze były bardzo emocjonujące. Dzieci walczyły ambitnie przy głośnym dopingu kolegów, koleżanek i opiekunek grup. Nieprawdopodobne obrony, dynamiczne ataki i piękne bramki nagradzane były brawami. W kategorii młodszej najlepsza okazała się drużyna Łowcy Pucharów. Drugie miejsce zajęli Ziomki. Trzecie Jastrzębie, a czwarte Warszawskie Orły. W kategorii starszej najlepsi okazali się chłopcy reprezentujący AC Pajace pokonując zdecydowanie w finale FC Nikt Nas Nie Chce.
Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali wybrani: Oskar Wieczorek I Hubert Wasiak. Najlepszymi bramkarzami natomiast okazali się: Alan Ostaszewski i Miłosz Mielańczuk. Chłopcy otrzymali pamiątkowe statuetki.
W konkursie strzałów na małą bramkę wśród najmłodszych najcelniej strzelał Marcel Szaraniec, który wyprzedził Kamila Decewicza i Maję Ostrowską.
Wśród starszych najlepsza okazała się Marcelina Ludwisiak przed Dominikiem
Kobusem i Magdą Tchórzewską.
W rzucie piłeczką palantową najlepszy wśród najmłodszych był Gracjan
Kusyk. Na drugim miejscu uplasowała się Zuzanna Gut, a na trzecim Kuba Wadecki.
W kategorii starszej najdalej rzucał Mateusz Skrzypczak, wyprzedzając Bartka Janga
i Dominika Juckiewicza.
W żonglerce piłeczką wśród najmłodszych najwięcej powtórzeń wykonał Kuba
Wadecki, który wyprzedził Konrada Bieleckiego i Oliwię Trafalską.
Wśród starszych najlepszy okazał się Miłosz Mielańczuk. Drugi był Bartek
Mikołajczyk, trzecia Kinga Szulc.
Bieg z woreczkami w kategorii młodszej najszybciej pokonał Bartek
Łuszczyński, wyprzedzając Gracjana Kusyka i Karola Wacikowskiego. W kategorii
starszej zwyciężył Franek Blasiński. Drugi był Bartek Mikołajczyk, trzeci Krystian
Kusyk.
W konkursie rzutów do kosza z miejsca w kategorii młodszej najlepsza
okazała się Julia Witek przed Laurą Czeską i Ulą Basińską. Wśród dzieci starszych
wygrała Julia Jang, która wyprzedziła Wiktorię Dobrzyńską i Wiktorię Jankowską.
W biegu na 60 metrów wśród najmłodszych najszybszy okazał się Dominik
Malinowski przed Marcelem Szarańcem i Kamilem Decewiczem. W kategorii starszej
najlepszy był Hubert Wasiak przed Sebastianem Żołądkiem i Frankiem Blasińskim.
Skok w dal z miejsca w kategorii młodszej wygrał Szymon Tomczuk. Drugie miejsce zajął Barek Łuszczyński, trzecie Borodij Hlib. Najdalej w kategorii starszej skakał Marcin Kujawa, który wyprzedził Dominika Kobuza i Janka Piszczka.
Mini olimpiada przebiegała w przyjaznej atmosferze. Wszyscy świetnie się bawili przy pięknej, słonecznej pogodzie.
Impreza zakończona została uroczystym podsumowaniem a najlepszym zostały wręczone medale, dyplomy i statuetki. Wszystkie dzieci otrzymały słodycze.
Cieszymy się, iż udało nam się zorganizować imprezę, w której tak chętnie wzięli udział uczniowie praskich szkół podstawowych. W olimpiadzie uczestniczyło ponad 150 dzieci.
Dziękujemy kierowniczkom i wychowawczyniom placówek dziennego pobytu akcji „Lato w mieście” za aktywny udział w imprezie.

Page 1 of 301 2 3 30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2015 DOSiR

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support