KONCERT

Witek Muzyk Ulicy

15 lipca, ok. godz. 19:00 (po meczu)

Stadion DOSiR Praga-Północ ul. Kawęczyńska 44

wstęp wolny

W niedzielę 15 lipca, około godz. 19:00, tuż po finałowym meczu kończącym Mundial, DOSiR i Dom Kultury Praga zapraszają warszawiaków na koncert Witka Muzyka Ulicy. Koncert odbędzie się na stadionie przy ul. Kawęczyńskiej 44, w ramach Strefy Emocji LOTOS na Pradze Północ. Wstęp wolny.

Witek Muzyk Ulicy jest jedną z najbardziej charyzmatycznych, a zarazem autentycznych postaci polskiej sceny muzycznej. Jego historia wpisuje się w tradycję miejskich bardów. Założył się, że grając na ulicy zarobi na ratę kredytu we franku. I wygrał. Po 13 latach porzucił pracę handlowca i zajął się muzyką. Od śpiewania na ulicy szybko trafił na scenę. Publiczność kocha jego zaangażowane teksty.

Artysta o sobie:

„Najlepszy muzyk wśród uliczników i najlepszy ulicznik wśród muzyków. Grał w Sopocie i Mariocie. Jako jedyny artysta w historii grał na Stadionie Narodowym bez nagłośnienia. Sprzedał 5000 płyt w Empiku i marzy o tym, aby nie śpiewać coverów w Opolu”.

Zaprosiliśmy Witka, ponieważ jego historia jest niesamowita. Jest autentyczny, szczery, pisze i śpiewa o problemach, które albo dotykają albo mogą dotknąć każdego z nas. Jest przykładem człowieka, który mimo trudnych doświadczeń wygrał swoje życie z akordeonem w ręku – mówi Katarzyna Sołtys, dyrektorka DK Praga, inicjatorka zaproszenia artysty na Pragę i organizatorka koncertu. – Jestem przekonana, że warszawiacy pokochają go za szczerość i odwagę sceniczną.

Za nami trwająca ponad miesiąc strefa pozytywnych emocji. Ostatni miesiąc pokazał, że sport i kultura mogą iść ze sobą w parze. Cieszymy się, że prażanie tak licznie uczestniczyli w naszych atrakcjach. Mamy nadzieję, że w niedzielę podczas finału Strefy będzie podobnie – zaprasza Jan Szczepłek, zastępca dyrektora DOSiR-u Praga-Północ.

Link do wydarzenia: http://www.facebook.com/events/216528049069296/

Strefa Emocji Lotos jest czynna od godz. 13:00.

(13:00-20:00 – strefa gier i zabaw, 16:00-20:00 – strefa animacji)

Link do relacji video strefy: http://tiny.pl/g6qx4

Sponsor Główny: Grupa LOTOS

Patron honorowy: Wojciech Zabłocki – Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ

Partnerzy: R-Gol, BOHEMA – Strefa Praga, OKAM, Spółdzielnia RSM Praga

Organizatorzy: Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga-Północ, Dom Kultury Praga

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2015 DOSiR

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support