12 lipca 2017r. na „Orliku” przy ul. Szanajcy 5 zorganizowaliśmy mini olimpiadę, w której udział wzięły dzieci spędzające wakacje w Warszawie. Impreza przeprowadzona w ramach akcji „Lato w mieście” cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy mogli pograć w piłkę nożną, oraz sprawdzić swoje umiejętności w konkurencjach indywidualnych. Każde dziecko kilkakrotnie przystępowało do prób sprawnościowych i technicznych z zakresu koszykówki, piłki nożnej, LA. Konkursy indywidualne  i rozgrywki piłki nożnej odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych.

Mecze były bardzo emocjonujące. Dzieci walczyły ambitnie przy głośnym dopingu kolegów i koleżanek. Nieprawdopodobne obrony, dynamiczne ataki i piękne bramki nagradzane były brawami. W kategorii młodszej najlepsza okazała się drużyna Oszi. Drugie miejsce zajęli Debeściaki, a trzecie Atomy. W kategorii starszej najlepsi okazali się chłopcy reprezentujący Royal. Kolejne miejsca zajęły zespoły MC Łaciate i Łowcy Pucharów.

Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali wybrani:  Maksymilian Dołęga i Gabryś Duch. Najlepszymi bramkarzami natomiast okazali się: Jakub Rubaj i Piotr Wiliński. Chłopcy otrzymali pamiątkowe statuetki.

W konkursie strzałów na małą bramkę wśród najmłodszych najcelniej strzelał Filip Kom-Nildo, który wyprzedził Filipa Boruca i Martynę Drągowską. Wśród starszych najlepsza okazała się Aleksandra Szymańska przed Mateuszem Skrzypczakiem i Joanną Gudanis.

Bieg z woreczkami w kategorii młodszej najszybciej pokonała Ewa Kawicka, wyprzedzając Michała Stelmacha i Edytę Kowalską. W kategorii starszej zwyciężyła Aleksandra Rosik. Drugi był Piotr Brzozowski, trzecia Zosia Giedka.

W żonglerce piłeczką wśród najmłodszych najwięcej powtórzeń wykonała Oliwia Trafalska, która wyprzedziła Patrycję Zyśk i Gabrysię Spiżarną. Wśród starszych najlepszy okazał się Damian Graliński. Drugi był Szymon Szarek, trzeci Gabriel Duch.

W biegu na 60 metrów wśród najmłodszych najszybsza okazała się Joanna Lipińska przed Natalką Mosiołek i Dawidem Szymańskim. W kategorii starszej najlepszy był Piotr Ziułkowski przed Danielem Makosiejem i Jakubem Gudanisem.

W konkursie rzutów do kosza z miejsca w kategorii młodszej najlepszy okazał się Aleks Mhojan przed Mają Pilarską i Polą Stoczko. Wśród dzieci starszych wygrał Bartosz Korzeniewski, który wyprzedził Weronikę Kubik i Konrada Bieleckiego.

W rzucie piłeczką palantową najlepsza wśród najmłodszych była Michalina Dudek. Na drugim miejscu uplasował się Maks Prozych, a na trzecim Michał Siwek. W kategorii starszej najdalej rzucał Kuba Szulc, wyprzedzając Jakuba Gudanisa  i Adriana Mikrandta.

Skok w dal z miejsca wygrała w kategorii młodszej Sara Guzek. Drugie miejsce zajął Paweł Kawalec, trzecie Ola Dudek. Najdalej w kategorii starszej skakał Piotr Wejtko, który wyprzedził Oliwię Kamieńską i Huberta Ziułkowskiego.

Mini olimpiada przebiegała w przyjaznej atmosferze. Wszyscy świetnie  się bawili przy pięknej, słonecznej pogodzie.

Impreza zakończona została uroczystym podsumowaniem. Medale, dyplomy, statuetki dla najlepszych w poszczególnych konkurencjach indywidualnych i turniejach piłkarskich wręczyli:  Jan Szczepłek- zastępca dyrektora DOSiR Praga Północ i  Waldemar Żychowicz- zastępca kierownika ZBR. Wszystkie dzieci otrzymały słodycze.

Cieszymy się, iż udało nam się zorganizować imprezę, w której tak chętnie wzięli udział uczniowie praskich szkół podstawowych. W olimpiadzie uczestniczyło ponad 200 dzieci.

Dziękujemy kierowniczkom i wychowawczyniom placówek dziennego pobytu akcji „Lato w mieście” za aktywny udział w imprezie.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2015 DOSiR