12 lipca 2017r. na „Orliku” przy ul. Szanajcy 5 zorganizowaliśmy mini olimpiadę, w której udział wzięły dzieci spędzające wakacje w Warszawie. Impreza przeprowadzona w ramach akcji „Lato w mieście” cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy mogli pograć w piłkę nożną, oraz sprawdzić swoje umiejętności w konkurencjach indywidualnych. Każde dziecko kilkakrotnie przystępowało do prób sprawnościowych i technicznych z zakresu koszykówki, piłki nożnej, LA. Konkursy indywidualne  i rozgrywki piłki nożnej odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych.

Mecze były bardzo emocjonujące. Dzieci walczyły ambitnie przy głośnym dopingu kolegów i koleżanek. Nieprawdopodobne obrony, dynamiczne ataki i piękne bramki nagradzane były brawami. W kategorii młodszej najlepsza okazała się drużyna Oszi. Drugie miejsce zajęli Debeściaki, a trzecie Atomy. W kategorii starszej najlepsi okazali się chłopcy reprezentujący Royal. Kolejne miejsca zajęły zespoły MC Łaciate i Łowcy Pucharów.

Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali wybrani:  Maksymilian Dołęga i Gabryś Duch. Najlepszymi bramkarzami natomiast okazali się: Jakub Rubaj i Piotr Wiliński. Chłopcy otrzymali pamiątkowe statuetki.

W konkursie strzałów na małą bramkę wśród najmłodszych najcelniej strzelał Filip Kom-Nildo, który wyprzedził Filipa Boruca i Martynę Drągowską. Wśród starszych najlepsza okazała się Aleksandra Szymańska przed Mateuszem Skrzypczakiem i Joanną Gudanis.

Bieg z woreczkami w kategorii młodszej najszybciej pokonała Ewa Kawicka, wyprzedzając Michała Stelmacha i Edytę Kowalską. W kategorii starszej zwyciężyła Aleksandra Rosik. Drugi był Piotr Brzozowski, trzecia Zosia Giedka.

W żonglerce piłeczką wśród najmłodszych najwięcej powtórzeń wykonała Oliwia Trafalska, która wyprzedziła Patrycję Zyśk i Gabrysię Spiżarną. Wśród starszych najlepszy okazał się Damian Graliński. Drugi był Szymon Szarek, trzeci Gabriel Duch.

W biegu na 60 metrów wśród najmłodszych najszybsza okazała się Joanna Lipińska przed Natalką Mosiołek i Dawidem Szymańskim. W kategorii starszej najlepszy był Piotr Ziułkowski przed Danielem Makosiejem i Jakubem Gudanisem.

W konkursie rzutów do kosza z miejsca w kategorii młodszej najlepszy okazał się Aleks Mhojan przed Mają Pilarską i Polą Stoczko. Wśród dzieci starszych wygrał Bartosz Korzeniewski, który wyprzedził Weronikę Kubik i Konrada Bieleckiego.

W rzucie piłeczką palantową najlepsza wśród najmłodszych była Michalina Dudek. Na drugim miejscu uplasował się Maks Prozych, a na trzecim Michał Siwek. W kategorii starszej najdalej rzucał Kuba Szulc, wyprzedzając Jakuba Gudanisa  i Adriana Mikrandta.

Skok w dal z miejsca wygrała w kategorii młodszej Sara Guzek. Drugie miejsce zajął Paweł Kawalec, trzecie Ola Dudek. Najdalej w kategorii starszej skakał Piotr Wejtko, który wyprzedził Oliwię Kamieńską i Huberta Ziułkowskiego.

Mini olimpiada przebiegała w przyjaznej atmosferze. Wszyscy świetnie  się bawili przy pięknej, słonecznej pogodzie.

Impreza zakończona została uroczystym podsumowaniem. Medale, dyplomy, statuetki dla najlepszych w poszczególnych konkurencjach indywidualnych i turniejach piłkarskich wręczyli:  Jan Szczepłek- zastępca dyrektora DOSiR Praga Północ i  Waldemar Żychowicz- zastępca kierownika ZBR. Wszystkie dzieci otrzymały słodycze.

Cieszymy się, iż udało nam się zorganizować imprezę, w której tak chętnie wzięli udział uczniowie praskich szkół podstawowych. W olimpiadzie uczestniczyło ponad 200 dzieci.

Dziękujemy kierowniczkom i wychowawczyniom placówek dziennego pobytu akcji „Lato w mieście” za aktywny udział w imprezie.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2015 DOSiR

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support