MODA, ZDROWIE, URODA – rodzinny plener artystyczny
Praski Ogródek Sąsiedzki / al. Solidarności 55
19 sierpnia, godz. 16:00-19:00
wstęp wolny

 

 

19 sierpnia zrób coś dla siebie! Dom Kultury Praga od godz. 16:00 do 19:00 zaprasza do Sąsiedzkiego Ogródka Praskiego przy al. Solidarności 55 na plener rodzinny pod hasłem „Zdrowie, moda i uroda”.  Uczestnicy – w różnym wieku –  będą mogli skorzystać z warsztatów artystycznych i porad dietetyka. Udział we wszystkich warsztatach jest bezpłatny.

 

W programie pleneru znajdą się m.in. warsztaty upcyclingowe z tworzenia oryginalnej biżuterii z nieoczywistych elementów, traktowanych często jako śmieci czy odpady. Poprowadzi je specjalistka w dziedzinie – projektantka Sława Tchórzewska, uczestniczka prestiżowych wystaw w kraju i zagranicą.

Wątek upcyclingu będzie kontynuowany także w warsztatach krawieckich – Warszawa Szyje zaprezentuje na maszynach JUKI jak można wykorzystać stare dżinsy zamieniając je w efektowne torby – zainteresowani będą mieli okazję poznać tajniki warsztatu kroju i szycia i wyjść z samodzielnie uszytą torbą.

Nie zabraknie porad i warsztatów z domowej produkcji naturalnych kosmetyków (peeling do ciała, dezodorant), warsztatów z malowania na jedwabnych apaszkach, z ozdabiania odzieży odblaskami (dedykowane szczególnie najmłodszym). Na zainteresowanych tematyką żywienia czeka dietetyk, który opowie m.in.  skutkach chorób dietozależnych, wpływie diety na układ krążenia oraz znaczenie diety w profilaktyce nowotworowej.

Organizatorzy przewidują konkursy z nagrodami, m.in. bony ufundowane przez Galerię Wileńską.

 

 

Patroni medialni i partnerzy:

Radio RDC, Twoja-Praga.pl, Leroy Merlin, Galeria Wileńska, RSM PRAGA, Warszawa Szyje, Szyj w domu, Impall, Dom w Ogrodzie, Pizzeria Tereza, Promomarka S.C., Hutik.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2015 DOSiR