MODA, ZDROWIE, URODA – rodzinny plener artystyczny
Praski Ogródek Sąsiedzki / al. Solidarności 55
19 sierpnia, godz. 16:00-19:00
wstęp wolny

 

 

19 sierpnia zrób coś dla siebie! Dom Kultury Praga od godz. 16:00 do 19:00 zaprasza do Sąsiedzkiego Ogródka Praskiego przy al. Solidarności 55 na plener rodzinny pod hasłem „Zdrowie, moda i uroda”.  Uczestnicy – w różnym wieku –  będą mogli skorzystać z warsztatów artystycznych i porad dietetyka. Udział we wszystkich warsztatach jest bezpłatny.

 

W programie pleneru znajdą się m.in. warsztaty upcyclingowe z tworzenia oryginalnej biżuterii z nieoczywistych elementów, traktowanych często jako śmieci czy odpady. Poprowadzi je specjalistka w dziedzinie – projektantka Sława Tchórzewska, uczestniczka prestiżowych wystaw w kraju i zagranicą.

Wątek upcyclingu będzie kontynuowany także w warsztatach krawieckich – Warszawa Szyje zaprezentuje na maszynach JUKI jak można wykorzystać stare dżinsy zamieniając je w efektowne torby – zainteresowani będą mieli okazję poznać tajniki warsztatu kroju i szycia i wyjść z samodzielnie uszytą torbą.

Nie zabraknie porad i warsztatów z domowej produkcji naturalnych kosmetyków (peeling do ciała, dezodorant), warsztatów z malowania na jedwabnych apaszkach, z ozdabiania odzieży odblaskami (dedykowane szczególnie najmłodszym). Na zainteresowanych tematyką żywienia czeka dietetyk, który opowie m.in.  skutkach chorób dietozależnych, wpływie diety na układ krążenia oraz znaczenie diety w profilaktyce nowotworowej.

Organizatorzy przewidują konkursy z nagrodami, m.in. bony ufundowane przez Galerię Wileńską.

 

 

Patroni medialni i partnerzy:

Radio RDC, Twoja-Praga.pl, Leroy Merlin, Galeria Wileńska, RSM PRAGA, Warszawa Szyje, Szyj w domu, Impall, Dom w Ogrodzie, Pizzeria Tereza, Promomarka S.C., Hutik.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2015 DOSiR

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support