W sobotę 26 maja odbyły się finały Prasko-Północnej Ligi Dwójek Siatkarskich Dziewcząt, którą zainaugurowaliśmy w marcu. Do turnieju finałowego przystąpiły 62 drużyny z Warszawy i Mazowsza. Hala przy ul. Szanajcy wypełniła się kibicami na długo przed rozpoczęciem gier, a zniecierpliwione oczekiwaniem na swoje mecze młode siatkarki rozgrzewały się, ćwiczyły odbicia na placu przed halą. Na boiskach natomiast od początku trwała walka na całego. Rodzice dziewcząt gorąco dopingowali swoje pociechy, ciesząc się ich zwycięstwami i martwiąc porażkami. Były łzy radości po meczach wygranych i smutku po przegranych. Wiele spotkań było bardzo emocjonujących i zaciętych, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Długie akcje, efektowne obrony i skuteczne ataki nagradzane były gromkimi brawami licznie zebranej publiczności, która gorącym dopingiem zagrzewała zawodniczki do walki o każdą piłkę.

W meczu o trzecie miejsce drużyna Sasanki 1 pokonała bardzo pewnie Ananaski 25:15.

Bardziej emocjonujący był finał, w którym zdecydowane faworytki imprezy Jednorożce, które w ligowych rozgrywkach przegrały tylko jedno spotkanie pokonały po zaciętym meczu Strong Team 25:22. Spotkanie rozgrywane na boisku centralnym otoczonym kibicami stało na bardzo dobrym poziomie. Dziewczęta zaprezentowały duże umiejętności techniczne i ogromną ambicję.

Najlepszą zawodniczką ligowych rozgrywek została uznana Natalia Strózik, reprezentująca Jednorożce.

Kolejność końcowa:

  1. Jednorożce
  2. Strong Team
  3. Sasanki 1
  4. Ananaski
  5. Mokotów 1
  6. Nosirki 1

Poszczególne rundy spotkań przeplatane były ciekawymi konkursami dla dzieci i dorosłych, co uatrakcyjniło imprezę. Zainteresowanie zabawami przerosło nasze oczekiwania. W konkursie, w którym rodzice i trenerzy odbijali piłkę przez siatkę z dziećmi uczestniczyło ponad 60 dwójek. Najdłużej piłkę w powietrzu utrzymywali Ola Jeż i Kamil Sołtykiewicz. Drugie miejsce zajęli Natalia Kosiorek i Maksym Zenchenko a trzecie Kaja Rostkowska i Ewa Podkalicka.

Konkurs, w którym należało trafić piłką do kosza wygrała Naomi Kakietek przed Wiktorią Sztylko i Anią Zieją. Wśród rodziców, trenerów najlepszą okazała się Ewa Podkalicka. Drugie miejsce zajęła Ewa Kozłowska a trzecie Piotr Mazur. Rozstrzygnięty został również konkurs na najładniejsze selfie z turnieju. Pierwsze miejsce zajęły Sasanki 3 przed Power Team i Pat i Gab.

W sumie w trzech konkursach udział wzięło ponad 450 uczestników, dzieci i dorosłych.

Po sportowych emocjach i rekreacyjnych zabawach przyszedł czas na uroczyste podsumowanie i zakończenie rozgrywek. Statuetki, medale, dyplomy i efektowne nagrody rzeczowe wręczali Pan Jan Szczepłek- zastępca Dyrektora ds. Sportu i Marketingu DOSiR Praga Północ i Pan Piotr Kosiacki- właściciel firmy Duo- Expert, która zapewniła obsługę sędziowską.

Drobnymi upominkami w postaci gadżetów ośrodka obdarowani zostali również zwycięzcy konkursów.

Prasko-Północna Liga Dwójek Siatkarskich Dziewcząt okazała się dużym sukcesem. W rozgrywkach na różnym etapie uczestniczyło 72 drużyny, ponad 200 dziewcząt.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w imprezie. Dzieciom za sportowe emocje i grę fair play. Rodzicom i trenerom za doping i uczestnictwo w konkursach. Stowarzyszeniu Serduszko dla Dzieci za nagrody w postaci słodkości.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2015 DOSiR

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support