Za nami pierwsza kolejka ligowych rozgrywek Prasko-Północnej Ligi Dwójek Siatkarskich Dziewcząt. Z uwagi na większe niż oczekiwaliśmy zainteresowanie, zamiast planowanych ośmiu, utworzyliśmy dwanaście lig. Nie żałujemy, patrząc na sprawny przebieg I kolejki rozgrywanej na hali DOSiR Praga Północ przy ul. Szanajcy 17/19 podczas której rywalizowało sześćdziesiąt osiem zespołów.

Licznie zgromadzona publiczność podziwiała ciekawe akcje, efektowne obrony i skuteczne ataki. Rodzice dziewcząt gorącym dopingiem dodawali otuchy swoim pociechom. Były łzy radości po zwycięstwach i smutku po porażkach. W wielu przypadkach o wygranej decydowała gra na przewagi, a o awansie do ligi wyższej lub spadku do niższej decydował stosunek małych punktów zdobytych do straconych.

Najlepsze okazały się „Jednorożce”, które wygrywając wszystkie mecze zapewniły sobie prowadzenie po pierwszej kolejce ligowych rozgrywek. Na drugim miejscu uplasowały się „Ananaski”, które poniosły jedną porażkę, ulegając po bardzo emocjonującym i zaciętym spotkaniu „Jednorożcom” 13:15. Trzecie miejsce zajął „Strong Team”.

W sumie na ośmiu boiskach rozegranych zostało ponad sto sześćdziesiąt spotkań.

Kolejna, druga runda rozgrywek, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków mini siatkówki  odbędzie się 21 kwietnia.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2015 DOSiR

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support