Prasko-Północny Turniej Trójek Siatkarskich Dziewcząt

 

W sobotę i niedzielę 28-29 października 2017r. odbył się Prasko-Północny Turniej Trójek Siatkarskich Dziewcząt. Do rozgrywek przystąpiło 46 drużyn z Warszawy, Radomia, Lubowidza, Ostrołęki, Pionek, Nowego Dworu, Nadarzyna, Kobyłki, Piaseczna, Legionowa. Zespoły zostały podzielone na osiem grup grających równolegle na ośmiu boiskach systemem „każdy z każdym”.

Hala przy ul. Szanajcy zarówno w sobotę jak i w niedzielę wypełniła się kibicami na długo przed rozpoczęciem gier. Rodzice dziewcząt gorąco dopingowali swoje pociechy, ciesząc się ich zwycięstwami i martwiąc porażkami. Były łzy radości po meczach wygranych i smutku po przegranych. Wiele spotkań było bardzo emocjonujących i zaciętych a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Długie akcje, efektowne obrony i skuteczne ataki nagradzane były gromkimi brawami. Publiczność gorącym dopingiem zagrzewała do walki młode zawodniczki.

W meczu o trzecie miejsce drużyna Wojowniczek pokonała po zaciętym spotkaniu Wolskie Krasnale 1. Jeszcze bardziej emocjonujący był finał, w którym Cytruski pokonały Lubowidz 1. Spotkanie, rozgrywane na boisku centralnym otoczonym tłumem kibiców, stało na bardzo wysokim poziomie. Dziewczęta zaprezentowały duże umiejętności techniczne, dobrą organizację gry  i ogromną ambicję.

Najlepszą zawodniczką turnieju w opinii organizatorów i trenerów została uznana reprezentująca Cytruski Wiktoria Leśniewicz z Nadarzyna.

Poszczególne rundy spotkań przeplatane były ciekawymi konkursami dla dzieci i rodziców, co w znacznym stopniu uatrakcyjniło imprezę. Zainteresowanie zabawami przerosło nasze oczekiwania. W konkursie, w którym rodzice odbijali piłkę przez siatkę z dziećmi, uczestniczyło ponad 60 dwójek. W sumie w czterech kursach udział wzięło ponad 450 dzieci i dorosłych.

Po sportowych emocjach i zabawach przyszedł czas na uroczyste zakończenie. Statuetki, medale, dyplomy  i efektowne nagrody rzeczowe wręczali: Pani Dominika Leśniewicz- złota medalistka Mistrzostw Europy, Pan Paweł Mikołajczak- były zawodnik Jadaru Radom, Lotosu Trefla Gdańsk, AZS Politechniki Warszawa a obecnie działacz Onico Warszawa, Pani Aleksandra Błaszczyk- manager Fundacji Onico, Pan Jan Szczepłek- zastępca dyrektora DOSiR Praga Północ. Miłym akcentem było wyróżnienie sędziego Zbigniewa Sznajdera za wiele lat spędzonych na boisku z gwizdkiem.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w imprezie. Dzieciom za sportowe emocje i grę fair play, rodzicom za doping i uczestnictwo w konkursach, Fundacji Onico i klubowi Onico Warszawa, oraz Stowarzyszeniu Serduszko dla Dzieci za nagrody i wsparcie przy organizacji turnieju.

Wszyscy uczestnicy imprezy podkreślali wysoki poziom sportowy i doskonałą organizację turnieju.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2015 DOSiR