Prasko-Północny Turniej Trójek Siatkarskich Dziewcząt

 

W sobotę i niedzielę 28-29 października 2017r. odbył się Prasko-Północny Turniej Trójek Siatkarskich Dziewcząt. Do rozgrywek przystąpiło 46 drużyn z Warszawy, Radomia, Lubowidza, Ostrołęki, Pionek, Nowego Dworu, Nadarzyna, Kobyłki, Piaseczna, Legionowa. Zespoły zostały podzielone na osiem grup grających równolegle na ośmiu boiskach systemem „każdy z każdym”.

Hala przy ul. Szanajcy zarówno w sobotę jak i w niedzielę wypełniła się kibicami na długo przed rozpoczęciem gier. Rodzice dziewcząt gorąco dopingowali swoje pociechy, ciesząc się ich zwycięstwami i martwiąc porażkami. Były łzy radości po meczach wygranych i smutku po przegranych. Wiele spotkań było bardzo emocjonujących i zaciętych a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Długie akcje, efektowne obrony i skuteczne ataki nagradzane były gromkimi brawami. Publiczność gorącym dopingiem zagrzewała do walki młode zawodniczki.

W meczu o trzecie miejsce drużyna Wojowniczek pokonała po zaciętym spotkaniu Wolskie Krasnale 1. Jeszcze bardziej emocjonujący był finał, w którym Cytruski pokonały Lubowidz 1. Spotkanie, rozgrywane na boisku centralnym otoczonym tłumem kibiców, stało na bardzo wysokim poziomie. Dziewczęta zaprezentowały duże umiejętności techniczne, dobrą organizację gry  i ogromną ambicję.

Najlepszą zawodniczką turnieju w opinii organizatorów i trenerów została uznana reprezentująca Cytruski Wiktoria Leśniewicz z Nadarzyna.

Poszczególne rundy spotkań przeplatane były ciekawymi konkursami dla dzieci i rodziców, co w znacznym stopniu uatrakcyjniło imprezę. Zainteresowanie zabawami przerosło nasze oczekiwania. W konkursie, w którym rodzice odbijali piłkę przez siatkę z dziećmi, uczestniczyło ponad 60 dwójek. W sumie w czterech kursach udział wzięło ponad 450 dzieci i dorosłych.

Po sportowych emocjach i zabawach przyszedł czas na uroczyste zakończenie. Statuetki, medale, dyplomy  i efektowne nagrody rzeczowe wręczali: Pani Dominika Leśniewicz- złota medalistka Mistrzostw Europy, Pan Paweł Mikołajczak- były zawodnik Jadaru Radom, Lotosu Trefla Gdańsk, AZS Politechniki Warszawa a obecnie działacz Onico Warszawa, Pani Aleksandra Błaszczyk- manager Fundacji Onico, Pan Jan Szczepłek- zastępca dyrektora DOSiR Praga Północ. Miłym akcentem było wyróżnienie sędziego Zbigniewa Sznajdera za wiele lat spędzonych na boisku z gwizdkiem.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w imprezie. Dzieciom za sportowe emocje i grę fair play, rodzicom za doping i uczestnictwo w konkursach, Fundacji Onico i klubowi Onico Warszawa, oraz Stowarzyszeniu Serduszko dla Dzieci za nagrody i wsparcie przy organizacji turnieju.

Wszyscy uczestnicy imprezy podkreślali wysoki poziom sportowy i doskonałą organizację turnieju.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2015 DOSiR

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support