REGULAMIN TURNIEJU 2018

ZGŁOSZENIE

OŚWIADCZENIE

Wyniki eliminacji

Wyniki finałów

Prasko-Północny Turniej Trójek Siatkarskich Dziewcząt

 

W sobotę i niedzielę 17 i 18 listopada 2018r. odbył się Prasko-Północny Turniej Trójek Siatkarskich Dziewcząt. Do rozgrywek przystąpiły 33 drużyny z Warszawy, Radomia, Ostrołęki, Pionek, Kozienic, Mysiadła, Izabelina, Legionowa, Wilkowa, Międzyrzeca Podlaskiego i Aleksandrowa Łódzkiego. Zespoły zostały podzielone na cztery grupy grające systemem „każdy z każdym” równolegle na ośmiu boiskach.

Hala przy ul. Szanajcy, zarówno w sobotę jak i w niedzielę, wypełniła się kibicami na długo przed rozpoczęciem gier. Rodzice dziewcząt gorąco dopingowali swoje pociechy, ciesząc się ich zwycięstwami i martwiąc porażkami. Były łzy radości po meczach wygranych i smutku po przegranych. Wiele spotkań było bardzo emocjonujących i zaciętych, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Długie akcje, efektowne obrony i skuteczne ataki nagradzane były brawami rodziców, trenerów i koleżanek. Publiczność gorącym dopingiem zagrzewała do walki młode zawodniczki, które dawały z siebie wszystko.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna MUKS Krótka Mysiadło, która lepszym stosunkiem małych punktów zdobytych do straconych wyprzedziła LUKS Wilczek Wilkowo 2. Na trzecim miejscu uplasowały się „Małe Syrenki”, a na czwartym „Śpiące Królewny”. Piąte miejsce zajął zespół „Mika 1”, a szóste „Meduzy”.

Dziewczęta walczące w grupie finałowej zaprezentowały duże umiejętności techniczne, dobrą organizację gry  i ogromną ambicję.

Najlepszą zawodniczką turnieju w opinii organizatorów i trenerów została uznana Iga Janiszowska, reprezentująca MUKS Krótką Mysiadło.

Poszczególne rundy spotkań przeplatane były ciekawymi konkursami dla dzieci i rodziców, co w znacznym stopniu uatrakcyjniło imprezę. Zainteresowanie zabawami przerosło nasze oczekiwania. W konkursie, w którym rodzice odbijali piłkę przez siatkę z dziećmi, uczestniczyło ponad 30 dwójek. W sumie w czterech konkursach udział wzięło ponad 250 dzieci i dorosłych.

Po sportowych emocjach i zabawach przyszedł czas na uroczyste zakończenie, podczas którego zawodniczki najlepszych zespołów otrzymały statuetki, medale, dyplomy  i efektowne nagrody rzeczowe, których fundatorem był DOSiR Praga Północ.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w imprezie. Dzieciom za sportowe emocje i grę fair play, rodzicom za gorący doping i aktywny udział w konkursach.

Wszyscy uczestnicy turnieju podkreślali wysoki poziom sportowy i doskonałą organizację imprezy.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2015 DOSiR

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support