Turniej Piłki Nożnej Serduszko Cup

10 września na boisku DOSiR Praga Północ przy ul. Kawęczyńskiej 44 zorganizowaliśmy we współpracy z Serduszkiem dla Dzieci Turniej Piłki Nożnej Serduszko Cup dla podopiecznych Placówek Dziennego Pobytu.

Do rozgrywek przystąpiło 8 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Drużyny w fazie eliminacyjnej grały systemem „każdy z każdym” równolegle na dwóch boiskach. Następnie odbyły się mecze półfinałowe i spotkania o poszczególne miejsca.

Gorący doping rodziców, koleżanek i kolegów był dodatkową motywacją do dawania z siebie wszystkiego. Były ogromne emocje, walka o każdą piłkę, łzy radości i smutku. Indywidualne i zespołowe akcje kończone celnymi strzałami i świetne interwencje bramkarzy. Ozdobą turnieju był mecz finałowym pomiędzy FC Jordan z Ludwiki a Serce 2, który stał na wysokim poziomie i obfitował w wiele ładnych zagrań, dokładnych podań, skutecznych dryblingów i pięknych bramek.

Kolejność końcowa:

  1. FC Jordan z Ludwiki
  2. Serce 2
  3. Okęcie
  4. Serce 1
  5. Karan
  6. FC Ochoty
  7. Starówka
  8. Muranów

Impreza, w której uczestniczyło ponad 100 dziewcząt i chłopców z warszawskich Placówek Dziennego Pobytu przebiegała w przyjaznej, sympatycznej atmosferze. Na zakończenie rozegrano mecz pokazowy, w którym urzędnicy spotkali się z wychowawcami i byłymi wychowankami placówek. W zespole Urzędników wystąpili między innymi Paweł Lisiecki- poseł na Sejm RP, Jacek Grunt-Mejer- pełnomocnik ds. rewitalizacji w UM Warszawa, Jarek Adamczuk- dyrektor CWR Rodzinna Warszawa. Wynik spotkania był sprawą drugorzędną. Liczyła się dobra zabawa i możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu.

Podczas uroczystego podsumowania Pani Aleksandra Smolińska- prezes Serduszka dla Dzieci wręczyła najlepszym drużynom dyplomy i wspaniałe nagrody. Na piersiach młodych piłkarzy zawisły medale.

Na najwyższe słowa uznania zasłużyli kibice Karana i wolontariusze Serduszka dla Dzieci.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2015 DOSiR