Turniej Piłki Nożnej Serduszko Cup

10 września na boisku DOSiR Praga Północ przy ul. Kawęczyńskiej 44 zorganizowaliśmy we współpracy z Serduszkiem dla Dzieci Turniej Piłki Nożnej Serduszko Cup dla podopiecznych Placówek Dziennego Pobytu.

Do rozgrywek przystąpiło 8 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Drużyny w fazie eliminacyjnej grały systemem „każdy z każdym” równolegle na dwóch boiskach. Następnie odbyły się mecze półfinałowe i spotkania o poszczególne miejsca.

Gorący doping rodziców, koleżanek i kolegów był dodatkową motywacją do dawania z siebie wszystkiego. Były ogromne emocje, walka o każdą piłkę, łzy radości i smutku. Indywidualne i zespołowe akcje kończone celnymi strzałami i świetne interwencje bramkarzy. Ozdobą turnieju był mecz finałowym pomiędzy FC Jordan z Ludwiki a Serce 2, który stał na wysokim poziomie i obfitował w wiele ładnych zagrań, dokładnych podań, skutecznych dryblingów i pięknych bramek.

Kolejność końcowa:

  1. FC Jordan z Ludwiki
  2. Serce 2
  3. Okęcie
  4. Serce 1
  5. Karan
  6. FC Ochoty
  7. Starówka
  8. Muranów

Impreza, w której uczestniczyło ponad 100 dziewcząt i chłopców z warszawskich Placówek Dziennego Pobytu przebiegała w przyjaznej, sympatycznej atmosferze. Na zakończenie rozegrano mecz pokazowy, w którym urzędnicy spotkali się z wychowawcami i byłymi wychowankami placówek. W zespole Urzędników wystąpili między innymi Paweł Lisiecki- poseł na Sejm RP, Jacek Grunt-Mejer- pełnomocnik ds. rewitalizacji w UM Warszawa, Jarek Adamczuk- dyrektor CWR Rodzinna Warszawa. Wynik spotkania był sprawą drugorzędną. Liczyła się dobra zabawa i możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu.

Podczas uroczystego podsumowania Pani Aleksandra Smolińska- prezes Serduszka dla Dzieci wręczyła najlepszym drużynom dyplomy i wspaniałe nagrody. Na piersiach młodych piłkarzy zawisły medale.

Na najwyższe słowa uznania zasłużyli kibice Karana i wolontariusze Serduszka dla Dzieci.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2015 DOSiR

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support