ZAWODY DLA AFRYKI

 

21 sierpnia 2018r. na „Orliku” przy ul. Szanajcy 5 zorganizowaliśmy imprezę rekreacyjno- sportową, która oprócz promocji zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu miała na celu uświadomienie dzieciom problemu braku dostępu do wody pitnej w wielu rejonach Afryki.

Zawody o podobnym charakterze skierowane do uczniów szkół podstawowych spędzających wakacje w Warszawie, odbyły się we wszystkich osiemnastu dzielnicach.

Uczestnicy wyposażeni w karty startowe mieli do zaliczenia pięć konkurencji, których pokonanie wymagało przede wszystkim zaangażowania i chęci, a nie dużych umiejętności i sprawności. Przed przystąpieniem do zadania dzieci odpowiadały na pytania dotyczące wody i jej znaczenia w naszym życiu.

Tor przeszkód z kubkiem wypełnionym wodą, podobnie jak przeskoki obunóż między szczebelkami drabinki koordynacyjnej wymagały od dzieci dużej koncentracji. Rzuty z różnej odległości do kosza wypełnionego wodą pozwalały poćwiczyć celność, a ćwiczenia z obręczą koordynację.

Dla uatrakcyjnienia imprezy przeprowadziliśmy rozgrywki piłki nożnej w dwóch kategoriach wiekowych, które zarówno uczestnikom jak i kibicom dostarczyły wielu wspaniałych emocji. Mecze były bardzo emocjonujące i zacięte. Dzieci walczyły ambitnie przy głośnym dopingu kolegów, koleżanek, opiekunek drużyn.

„Zawody dla Afryki”, w których wzięło udział sto dzieci przebiegały w przyjaznej, sympatycznej atmosferze przy pięknej, słonecznej pogodzie.

Impreza zakończona została uroczystym podsumowaniem. Każde dziecko, które zaliczyło wszystkie konkurencje otrzymało pamiątkowe gadżety, których fundatorem były UNICEF i MPWiK.

Finał „Zawodów dla Afryki” przeprowadzony zostanie 23 sierpnia na terenie Multimedialnego Parku Fontann.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2015 DOSiR

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support