DOSiR Kawęczyńska - Główna siedziba

ul. Kawęczyńska 44
03 – 770 WARSZAWA
sekretariat@dosir.waw.pl
sekretariat: tel. 22 511 20 00
sekretariat: fax. 22 818 22 44

DOSiR Szanajcy

ul. Szanajcy 17/19
03-481 WARSZAWA
administracja.szanajcy@dosir.waw.pl
sekretariat: tel./fax: 22 619 11 20
sekretariat: tel./fax: 22 818 16 88

Basen Prawy Brzeg 6

DOSiR Jagiellońska

ul. Jagiellońska 7
03-721 WARSZAWA
administracja.jagiellonska@dosir.waw.pl
tel. 22 619 81 38
tel. 22 619 50 31
tel. 22 619 10 73

Mini Olimpiada Dzieci

Strona główna

MINI OLIMPIADA DZIECI

3 lipca 2018r. na stadionie przy ul. Kawęczyńskiej 44 zorganizowaliśmy imprezę rekreacyjno- sportową dla dzieci spędzających wakacje w Warszawie.

Mini Olimpiada Dzieci przeprowadzona w ramach akcji „Lato w Mieście” została włączona w cykl imprez, turniejów i rozgrywek związanych z funkcjonowaniem Strefy Emocji Lotos, uruchomionej na czas trwania Mistrzostw Świata w Rosji.

Uczestnicy mogli pograć w piłkę nożną, siatkówkę, sprawdzić swoje umiejętności techniczne i sprawność w konkursach indywidualnych, skorzystać  z dmuchanej zjeżdżalni i innych atrakcji, które przygotowaliśmy dla nich w strefie zabaw. Konkurencje indywidualne i rozgrywki piłki nożnej odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych.

Mecze były bardzo emocjonujące i zacięte. Dzieci walczyły ambitnie przy głośnym dopingu kolegów, koleżanek, opiekunek drużyn. Nieprawdopodobne obrony, dynamiczne ataki i piękne bramki nagradzane były gorącymi brawami.

W kategorii młodszej najlepsza okazała się drużyna „Malinki”. Drugie miejsce zajęły „Orły Nawałki”, a trzecie „FC Ziomki”. Na kolejnych sklasyfikowane zostały  „Waleczne Orły”, „Polskie Orły” i „Piorunowe Gole”. Najlepszym zawodnikiem został uznany Dominik Malinowski, a najlepszym bramkarzem Dominik Nurzyński.

W kategorii starszej wygrała drużyna „Białe Orzełki” przed „Łowcami Pucharów”. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Kacper Żaboklicki, a bramkarzem Kuba Łęczycki. Wyróżnieni chłopcy otrzymali pamiątkowe statuetki  i atrakcyjne nagrody.

W piłkarskim slalomie na czas w kategorii młodszej najszybszy okazał się Oliwier Parzuch, który wyprzedził Alexa Mkhoyana i Oskara Kuranta. W kategorii starszej zwyciężył Gracjan Kusyk. Drugi był Jakub Rubaj, trzeci Hubert Ziułkowski.

W konkursie strzałów na małą bramkę wśród najmłodszych najcelniej strzelał Marcin Ciuliński, który wyprzedził Natię Szcześniak i Dawida Niklana. Wśród starszych najlepszy okazał się Krystian Kusyk przed Gracjanem Kusykiem  i Michałem Aniołem.

Mini olimpiada przebiegała w przyjaznej, sympatycznej atmosferze. Wszyscy świetnie się bawili przy pięknej, słonecznej pogodzie.

Impreza zakończona została uroczystym podsumowaniem. Medale  dla najlepszych w poszczególnych konkurencjach indywidualnych i rozgrywkach piłki nożnej wręczył  Jan Szczepłek- zastępca dyrektora Dzielnicowego Ośrodka Sportu  i Rekreacji Dzielnicy Praga Północ.

Wszystkie dzieci, które uczestniczyły w imprezie otrzymały gadżety  do kibicowania.

Cieszymy się, iż udało nam się zorganizować imprezę, w której tak chętnie wzięli udział uczniowie praskich szkół podstawowych. W olimpiadzie uczestniczyło ponad 180 dzieci.

Dziękujemy kierowniczkom Placówek Dziennego Pobytu akcji „Lato w Mieście” za aktywny udział w imprezie.

FOTORELACJA

Skip to content