DOSiR Kawęczyńska - Główna siedziba

ul. Kawęczyńska 44
03 – 770 WARSZAWA
sekretariat@dosir.waw.pl
sekretariat: tel. 22 511 20 00
sekretariat: fax. 22 818 22 44

DOSiR Szanajcy

ul. Szanajcy 17/19
03-481 WARSZAWA
administracja.szanajcy@dosir.waw.pl
sekretariat: tel./fax: 22 619 11 20
sekretariat: tel./fax: 22 818 16 88

Basen Prawy Brzeg 6

DOSiR Jagiellońska

ul. Jagiellońska 7
03-721 WARSZAWA
administracja.jagiellonska@dosir.waw.pl
tel. 22 619 81 38
tel. 22 619 50 31
tel. 22 619 10 73

Prasko Północna Liga Dwójek Siatkarskich 2019

Liga, Siatkówka, Turniej

Prasko-Północna Liga Dwójek Siatkarskich Dziewcząt –

FINAŁY

W sobotę 25 maja odbyły się finały Prasko – Północnej Ligi Dwójek Siatkarskich Dziewcząt, którą zainaugurowaliśmy w marcu. Do turnieju finałowego przystąpiły 72 drużyny z Warszawy i Mazowsza. Hala przy ul. Szanajcy wypełniła się kibicami na długo przed rozpoczęciem gier, a zniecierpliwione oczekiwaniem na swoje mecze młode siatkarki rozgrzewały się, odbijając piłkę, na placu przed halą. Na boiskach natomiast od początku trwała walka na całego. Rodzice dziewcząt gorąco dopingowali swoje pociechy, ciesząc się ich zwycięstwami i martwiąc porażkami. Były łzy radości po meczach wygranych i smutku po przegranych. Wiele spotkań było bardzo emocjonujących i zaciętych, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Długie akcje, efektowne obrony i skuteczne ataki nagradzane były gromkimi brawami licznie zebranej publiczności, która gorącym dopingiem zagrzewała zawodniczki do walki  o każdą piłkę.

W meczu o trzecie miejsce drużyna SP 109 pokonała bardzo pewnie Balbinki 25:13.

O wiele bardziej emocjonujący był finał, w którym zdecydowane faworytki imprezy MMA Girls, które w ligowych rozgrywkach przegrały tylko jedno spotkanie, pokonały po zaciętym meczu Smoki 25:18. Spotkanie rozgrywane na boisku centralnym, otoczonym kibicami, stało na bardzo dobrym poziomie. Dziewczęta zaprezentowały duże umiejętności techniczne i ogromną ambicję.

Najlepszą zawodniczką ligowych rozgrywek została uznana Maria Sawicka reprezentująca MMA Girls.

Kolejność końcowa:

  1. MMA Girls
  2. Smoki
  3. SP 109
  4. Balbinki
  5. Power Team
  6. Kaczorki

 Poszczególne rundy spotkań przeplatane były ciekawymi konkursami dla dzieci i dorosłych, które uatrakcyjniły imprezę. Zainteresowanie zabawami przerosło nasze oczekiwania. W konkursie, w którym rodzice i trenerzy odbijali piłkę przez siatkę z dziećmi uczestniczyło ponad 40 dwójek. Najdłużej piłkę w powietrzu, popisując się umiejętnościami nie tylko siatkarskimi, ale również piłkarskimi, utrzymywali Maria Sawicka i Miłosz Piersa. Drugie miejsce zajęli Oliwia Kozicka i Kamil Sołtykiewicz a trzecie Zuzanna i Bogumiła Kudlik.

Konkurs, w którym należało trafić piłką do kosza wygrała Klaudia Jasińska przed Alicją Jarocką i Dominiką Nowacką. Wśród rodziców, trenerów najlepszą okazała się Olga Zajkowska. Drugie miejsce zajął Piotr Mieleń a trzecie Paweł Jakimiak.

W sumie w trzech konkursach udział wzięło ponad 300 uczestników, dzieci i dorosłych.

            Po sportowych emocjach i rekreacyjnych zabawach przyszedł czas na uroczyste podsumowanie i zakończenie rozgrywek. Najlepsze zespoły otrzymały statuetki, medale, dyplomy i efektowne nagrody rzeczowe ufundowane przez DOSiR Praga – Północ.

Drobnymi upominkami w postaci gadżetów ośrodka obdarowani zostali również zwycięzcy konkursów.

            Prasko-Północna Liga Dwójek Siatkarskich Dziewcząt okazała się dużym sukcesem. W rozgrywkach na różnym ich etapie uczestniczyło 78 drużyn, ponad 200 dziewcząt.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w imprezie. Dzieciom za sportowe emocje i grę fair play. Rodzicom i trenerom za doping i uczestnictwo w konkursach. Cieszymy się, że po raz kolejny zorganizowaliśmy tak udaną imprezę. Uśmiechy dzieci, słowa uznania wypowiadane podczas podsumowania przez trenerów, a także napływające pozytywne opinie od rodziców są dla nas najlepszą nagrodą.

 

 

 

 

 

Fotorelacja z III kolejki ligowej

 

Prasko-Północna Liga Dwójek Siatkarskich Dziewcząt –

III kolejka

 

Za nami trzecia kolejka ligowych rozgrywek Prasko-Północnej Ligi Dwójek Siatkarskich Dziewcząt.

Podobnie jak podczas pierwszej i drugiej rundy spotkań licznie zgromadzona publiczność gorącymi brawami nagradzała długie akcje, efektowne obrony i skuteczne ataki młodych siatkarek. Rodzice dziewcząt głośnym dopingiem dodawali otuchy swoim pociechom, które ambitnie walcząc o każdą piłkę dawały z siebie wszystko. O wygranej w wielu przypadkach decydowały drobnostki lub po prostu łut szczęścia.

Najlepsze okazały się MMA Girls, które po wygraniu wszystkich spotkań zajęły pierwsze miejsce w najwyższej lidze. Na drugim miejscu uplasował się Power Team a na trzecim Balbinki. Bardzo ciekawie zapowiadają się półfinały, w których spotkają się MMA Girls i SP 109 oraz Balbinki i Smoki.

W sumie na ośmiu boiskach rozegranych zostało ponad sto dwadzieścia  spotkań.

Finały rozgrywek ligowych odbędą się 25 maja. Obok  meczów o poszczególne miejsca zaplanowaliśmy wiele atrakcyjnych konkursów z ciekawymi nagrodami dla dzieci, rodziców i rodziców z dziećmi, na które serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków mini siatkówki.

III KOLEJKA WYNIKI

Liga 1

Liga 2

Liga 3

Liga 4

Liga 5

Liga 6

Liga 7

Liga 8

Liga 9

Liga 10

Liga 11

Liga 12

Liga 13

III KOLEJKA- TABELA PUNKTOWA

Fotorelacja z III kolejki ligowej

Prasko-Północna Liga Dwójek Siatkarskich Dziewcząt-

II kolejka

Za nami druga kolejka ligowych rozgrywek Prasko – Północnej Ligi Dwójek Siatkarskich Dziewcząt.

Podobnie jak podczas pierwszej rundy spotkań licznie zgromadzona publiczność często oklaskiwała ciekawe akcje, efektowne obrony i skuteczne ataki młodych adeptek siatkówki. Rodzice dziewcząt gorącym dopingiem dodawali otuchy swoim pociechom, które walcząc o każdą piłkę dawały z siebie wszystko. W wielu przypadkach o wygranej decydowały niuanse lub po prostu łut szczęścia, a o spadku do ligi niższej, lub awansie do wyższej, stosunek małych punktów zdobytych do straconych.

Do dużej niespodzianki doszło w I lidze. Najlepsze okazały się dziewczęta reprezentujące SP 109, które awans do najwyższej ligi wywalczyły dwa tygodnie temu. Drugie miejsce zajęły MMA Girls, które umocniły się na pozycji lidera rozgrywek, a trzecie Balbinki.

W sumie na ośmiu boiskach rozegranych zostało sto sześćdziesiąt pięć spotkań.

Kolejna, trzecia runda rozgrywek, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków mini siatkówki  odbędzie się 11 maja.

II KOLEJKA – WYNIKI

Liga 1

Liga 2

Liga 3

Liga 4

Liga 5

Liga 6

Liga 7

Liga 8

Liga 9

Liga 10

Liga 11

Liga 12

Liga 13

II KOLEJKA- TABELA PUNKTOWA

 

Fotorelacja z II kolejki ligowej

Zmiana terminu II kolejki

II kolejka Prasko-Północnej Ligi Dwójek Siatkarskich Dziewcząt zostaje przełożona z 27 na 28 kwietnia. Powodem przełożenia rozgrywek jest zmiana dokonana przez MWZPS dla jednej z grup eliminacyjnych dwójek i trójek, która będzie rozgrywała turniej w Lesznowoli 27 zamiast  13 kwietnia. Pragnąc umożliwić grę wszystkim zespołom przekładamy II kolejkę z soboty na niedzielę.

 

Prasko-Północna Liga Dwójek Siatkarskich Dziewcząt-

I kolejka

 

Za nami pierwsza kolejka ligowych rozgrywek Prasko-Północnej Ligi Dwójek Siatkarskich Dziewcząt. Z uwagi na większe niż oczekiwaliśmy zainteresowanie, zamiast planowanych dwunastu, utworzyliśmy trzynaście lig. Nie żałujemy, patrząc na sprawny przebieg I kolejki rozgrywanej w hali DOSiR Praga Północ przy ul. Szanajcy 17/19 podczas której rywalizowało siedemdziesiąt trzy zespoły.

Licznie zgromadzona publiczność podziwiała ciekawe akcje, efektowne obrony i skuteczne ataki. Rodzice dziewcząt gorącym dopingiem dodawali otuchy swoim pociechom. Były łzy radości po zwycięstwach i smutku po porażkach. W wielu przypadkach o wygranej decydowała gra na przewagi, a o awansie do ligi wyższej, lub spadku do niższej decydował stosunek małych punktów zdobytych do straconych.

Najlepsze okazały się MMA Girls, które wygrywając wszystkie mecze zapewniły sobie prowadzenie po pierwszej kolejce ligowych rozgrywek. Na drugim miejscu uplasowały się Smoki. Trzecie miejsce zajęły Balbinki.

W sumie na ośmiu boiskach rozegranych zostało sto siedemdziesiąt sześć spotkań.

Kolejna, druga kolejka rozgrywek, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków mini siatkówki  odbędzie się 27 kwietnia.

I KOLEJKA – LIGA 1

I KOLEJKA- LIGA 2

I KOLEJKA- LIGA 3

I KOLEJKA- LIGA 4

I KOLEJKA- LIGA 5

I KOLEJKA- LIGA 6

I KOLEJKA- LIGA 7

I KOLEJKA- LIGA 8

I KOLEJKA- LIGA 9

I KOLEJKA- LIGA 10

I KOLEJKA- LIGA 11

I KOLEJKA- LIGA 12

I KOLEJKA- LIGA 13

I KOLEJKA- TABELA PUNKTOWA

 

FOTORELACJA

PRASKO-PÓŁNOCNA LIGA DWÓJEK SIATKARSKICH DZIEWCZĄT-

turniej rozstawieniowy

W sobotę 30 marca w hali przy ul. Szanajcy 17/19 królowała mini siatkówka. W weekend zainaugurowaliśmy rozgrywki Prasko-Północnej Ligi Dwójek Siatkarskich Dziewcząt, którymi zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Do pierwszego turnieju przystąpiły siedemdziesiąt cztery zespoły z Warszawy, Nadarzyna, Mysiadła, Tłuszcza, Kozienic i Pionek. Drużyny złożone z dziewcząt urodzonych w roku 2007 i młodszych ubrane w różnokolorowe stroje ufundowane przez organizatora ligi Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga-Północ prezentowały się świetnie.

Zespoły podzielone na dwanaście grup rywalizowały systemem „każdy z każdym” na ośmiu boiskach równocześnie. Mecze bardzo emocjonujące i zacięte odbywały się w sportowej, przyjaznej atmosferze przy dużym zainteresowaniu publiczności. Długie akcje, efektowne obrony i skuteczne ataki oklaskami nagradzali licznie przybyli na rozgrywki rodzice, koleżanki i koledzy zawodniczek.

Turniej pozwolił podzielić zespoły na trzynaście lig, które 7 kwietnia rozegrają pierwszą ligową kolejkę, na którą z niecierpliwością czekają młode siatkarki.

My ze swojej strony zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki na sportowe emocje i dobrą zabawę.

TURNIEJ ROZSTAWIENIOWY- WYNIKI GRUPA 1

TURNIEJ ROZSTAWIENIOWY- WYNIKI GRUPA 2

TURNIEJ ROZSTAWIENIOWY- WYNIKI GRUPA 3

TURNIEJ ROZSTAWIENIOWY- WYNIKI GRUPA 4

TURNIEJ ROZSTAWIENIOWY- WYNIKI GRUPA 5

TURNIEJ ROZSTAWIENIOWY- WYNIKI GRUPA 6

TURNIEJ ROZSTAWIENIOWY- WYNIKI GRUPA 7

TURNIEJ ROZSTAWIENIOWY- WYNIKI GRUPA 8

TURNIEJ ROZSTAWIENIOWY- WYNIKI GRUPA 9

TURNIEJ ROZSTAWIENIOWY- WYNIKI GRUPA 10

TURNIEJ ROZSTAWIENIOWY- WYNIKI GRUPA 11

TURNIEJ ROZSTAWIENIOWY- WYNIKI GRUPA 12

TURNIEJ ROZSTAWIENIOWY- BARAŻE

I KOLEJKA- PODZIAŁ NA LIGI

FOTORELACJA

Prasko Północna Liga Dwójek Siatkarskich 2019 jest rozgrywana od 2016 roku i przeznaczona dla dziewcząt z rocznika 2007 i młodszych.

Rozgrywki, od lat cieszące się ogromnym zainteresowaniem młodych adeptek siatkówki oraz publiczności, odbędą się w hali Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga – Północ m.st. Warszawy przy ul. Szanajcy 17/19 w następujących terminach: 30.03, 7 i 21.04, 12 i 25.05.2019r.

Serdecznie zapraszamy dzieci do aktywnego udziału w imprezie a rodziców do kibicowania.  

REGULAMIN- 13 LIG

OŚWIADCZENIE

ZGŁOSZENIE

Turniej rozstawieniowy- podział na grupy

Autor tekstów i zdjęć: Andrzej Sowa.

Skip to content