Kalendarz imprez DOSiR na rok 2020.     SPRAWDŹ!

DOSiR Kawęczyńska - Główna siedziba

ul. Kawęczyńska 44
03 – 770 WARSZAWA
sekretariat@dosir.waw.pl
sekretariat: tel. 22 511 20 00
sekretariat: fax. 22 818 22 44

DOSiR Szanajcy

ul. Szanajcy 17/19
03-481 WARSZAWA
administracja.szanajcy@dosir.waw.pl
sekretariat: tel./fax: 22 619 11 20
sekretariat: tel./fax: 22 818 16 88

Basen Prawy Brzeg 6

DOSiR Jagiellońska

ul. Jagiellońska 7
03-721 WARSZAWA
administracja.jagiellonska@dosir.waw.pl
tel. 22 619 81 38
tel. 22 619 50 31
tel. 22 619 10 73

Kalendarz imprez DOSiR na rok 2020.     SPRAWDŹ!

TURNIEJ TRÓJEK SIATKARSKICH DZIEWCZĄT

Bez kategorii

Prasko-Północny Turniej Trójek Siatkarskich Dziewcząt

 

W sobotę i niedzielę 16 – 17 listopada 2019r. odbył się Prasko-Północny Turniej Trójek Siatkarskich Dziewcząt. Do rozgrywek przystąpiło 48 drużyn z Olsztyna, Elbląga, Łodzi, Braniewa, Giżycka, Wilkowa, Warszawy, Ostrołęki, Garwolina, Mysiadła, Pionek, Nadarzyna i Legionowa. Zespoły zostały podzielone na osiem grup,po sześć drużyn, grających równolegle na ośmiu boiskach systemem „każdy z każdym”.

Hala przy ul. Szanajcy zarówno w sobotę jak i w niedzielę wypełniła się kibicami na długo przed rozpoczęciem gier. Rodzice dziewcząt gorąco dopingowali swoje pociechy, ciesząc się ich zwycięstwami i martwiąc porażkami. Były łzy radości po meczach wygranych i smutku po przegranych. Wiele spotkań było bardzo emocjonujących i zaciętych,a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Długie akcje, efektowne obrony i skuteczne ataki nagradzane były gromkimi brawami. Publiczność gorącym dopingiem zagrzewała do walki młode zawodniczki, które dawały z siebie wszystko.

W meczu o trzecie miejsce drużyna „Bąbli” pokonała po zaciętym spotkaniu UKS Volley 34 Łódź. Równie emocjonujący był początek finału, w którym żaden zespół nie potrafił wypracować sobie większej przewagi, a na tablicy wyników najczęściej pojawiał się remis. Później dzięki dobrej zagrywce kilka punktów z rzędu zdobyły zawodniczki SFERIS. PL. i emocje się skończyły. Spotkania o najwyższe miejsca stały na bardzo wysokim poziomie. Dziewczęta zaprezentowały duże umiejętności techniczne, dobrą organizację gry  i ogromną ambicję.

Najlepszą zawodniczką turnieju, w opinii organizatorów i trenerów, została uznana reprezentująca SFERIS PL. Małgorzata Lechman z Nadarzyna.

Poszczególne rundy spotkań przeplatane były ciekawymi konkursami dla dzieci i rodziców, co w znacznym stopniu uatrakcyjniło imprezę. Zainteresowanie zabawami przerosło nasze oczekiwania. W konkursie, w którym rodzice odbijali piłkę przez siatkę z dziećmi, uczestniczyło ponad 50 dwójek. W sumie w czterech konkursach udział wzięło ponad 400 dzieci i dorosłych.

Po sportowych emocjach i zabawach przyszedł czas na uroczyste zakończenie. Statuetki, medale, dyplomy  i efektowne nagrody rzeczowe wręczali:Dariusz Kacprzak- zastępca burmistrza Dzielnicy Praga- Północ, Jacek Wachowicz- wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Praga-Północ, Barbara Domańska- radna Rady Dzielnicy Praga- Północ, Dorota Wajszczak- dyrektor DOSiR Praga-Północ, Jan Szczepłek- zastępca dyrektora DOSiR.

W trakcie dwóch dni siatkarskich zmagań rozegranych zostało 275 spotkań,a popisy młodych adeptek siatkówki obserwowali: Anna Wrochna- zastępca burmistrza Dzielnicy Praga-Północ, Kamil Ciepieńko- przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Promocji, Krzysztof Celiński- naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji, oraz radni Rady Dzielnicy Praga-Północ Mariusz Borowski, Ernest Kobyliński i Grzegorz Walkiewicz.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w imprezie. Dzieciom za sportowe emocje i grę fair play, rodzicom za doping i uczestnictwo w konkursach.W turnieju udział wzięło ponad 170 dziewcząt. Wszyscy uczestnicy imprezy, zawodniczki, trenerzy, rodzice podkreślali wysoki poziom sportowy i doskonałą organizację turnieju.

Autor tekstu i zdjęć: Andrzej Sowa

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

WYNIKI KONKURSÓW

WYNIKI – MECZE O MIEJSCA

MECZE W GRUPACH – GRUPA A

MECZE W GRUPACH – GRUPA B

MECZE W GRUPACH – GRUPA C

MECZE W GRUPACH – GRUPA D

MECZE W GRUPACH – GRUPA E

MECZE W GRUPACH – GRUPA F

MECZE W GRUPACH – GRUPA G

MECZE W GRUPACH – GRUPA H

FOTORELACJA

REGULAMIN TURNIEJU TRÓJEK SIATKARSKICH

OŚWIADCZENIE

ZGŁOSZENIE