DOSiR Kawęczyńska - Główna siedziba

ul. Kawęczyńska 44
03 – 770 WARSZAWA
sekretariat@dosir.waw.pl
sekretariat: tel. 22 511 20 00
sekretariat: fax. 22 818 22 44

DOSiR Szanajcy

ul. Szanajcy 17/19
03-481 WARSZAWA
administracja.szanajcy@dosir.waw.pl
sekretariat: tel./fax: 22 619 11 20
sekretariat: tel./fax: 22 818 16 88

Basen Prawy Brzeg 6

DOSiR Jagiellońska

ul. Jagiellońska 7
03-721 WARSZAWA
administracja.jagiellonska@dosir.waw.pl
tel. 22 619 81 38
tel. 22 619 50 31
tel. 22 619 10 73

Rekordowe 12 miesięcy w DOSiR Praga-Północ

Ogłoszenia, People, pływalnia, Strona główna, Zajęcia

Rekordowe 12 miesięcy w DOSiR Praga-Północ

Od powstania Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy ponad 20 lat temu, nie było tak owocnego okresu jak ostatnie 12 miesięcy. W tym czasie odbyła się rekordowa ilość inwestycji i remontów obiektów, z których codziennie korzysta ponad tysiąc mieszkańców warszawskiej Pragi-Północ.

 

Na wstępie chciałam bardzo podziękować władzom Warszawy oraz radnym zaangażowanym w pracę DOSiR, bez wsparcia których nie można by było zrealizować wszystkich prac i projektów. Dziękuję pracownikom DOSiR Praga-Północ, dla których czas wielu remontów i inwestycji m.in. na pływalni przy ul. Jagiellońskiej, boiskach Orlik, czy stadionie przy ul. Kawęczyńskiej był bardzo pracowity. Wszystkie te przedsięwzięcia, niejednokrotnie wymagają czasowego zamknięcia obiektów dlatego dziękuje również naszym klientom za wyrozumiałość i cierpliwość. Wszystko co robimy, robimy dla Was, aby podnieść standard i wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom. – mówi Dorota Wajszczak, p.o. dyrektora DOSiR Praga-Północ.

 

W ubiegłym roku DOSiR Praga-Północ wykonał modernizację dachów pływalni, hali sportowej siłowni i holu głównego przy ul. Jagiellońskiej 7. W 2020 roku, po wprowadzeniu stanu epidemii, dyrekcja DOSiR zdecydowała przyspieszyć zaplanowane prace związane z remontem trzech filtrów basenowych. Obecnie dobiega końca wymiana oświetlenia w hali sportowej, basenowej, w szatniach oraz na korytarzu. Oświetlenie w tym obiekcie nie było wymieniane od 20 lat. Wymiana na LED, nie tylko jest bardziej oszczędna i ekologiczna, ale przede wszystkim poprawi widoczność dla użytkowników po zmroku.

Nowe „życie” odzyskują Prasko-Północne Orliki. W 2019 roku DOSiR Praga-Północ wykonał generalny remont boiska piłkarskiego i wielofunkcyjnego przy ul. Targowej 86. Powstała nowa nawierzchnia, oświetlenie oraz odświeżony został budynek zaplecza. Użytkownicy doceniają wspólne dobro, o czym świadczy zmniejszona ilość wybryków chuligańskich. Nie bez znaczenia jest fakt zamontowania na obu Orlikach monitoringu wizyjnego.

Orlik przy ul. Szanajcy 5 również czeka na gruntowne zmiany. Trwa postępowanie przetargowe na całkowitą wymianę nawierzchni boiska piłkarskiego oraz zadaszenie pneumatyczne, tzw. „balon”. Po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy piłkarze nie będą musieli przejmować się warunkami atmosferycznymi i korzystać z boiska przez cały rok. Wszystko wskazuje na to, że pierwszy turniej piłkarski pod dachem rozegrany zostanie jeszcze w tym roku.

W 2020 roku z powodu wprowadzenie stanu epidemii COVID-19, DOSiR Praga-Północ udostępnił swoją halę sportową przy ul. Szanajcy 17/19 dla Urzędu Marszałkowskiego woj. Mazowieckiego. Hala pełniła funkcję głównego magazynu zaopatrzenia w środki ochrony mazowieckich szpitali. Od kwietnia do czerwca przewinęło się kilka tysięcy ton sprzętu dla lekarzy walczących z koronawirusem.

Pani Ilona Soja-Kozłowska, Burmistrz Pragi-Północ wsparła DOSiR w pozyskaniu 100 000 zł z programu „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2020”. Wraz ze środkami budżetowymi DOSiR, pozwoli to na wykonanie dużego remontu hali DOSiR przy ul. Szanajcy 17/19 jeszcze w 2020 roku.

DOSiR nie zapomina o swoim stadionie przy ul. Kawęczyńskiej 44. Jeszcze w sierpniu wykonany zostanie generalny remont oświetlenia. Dzięki tej modernizacji, gra po zmroku będzie czystą przyjemnością. Nowe LED’owe lampy będą dwukrotnie wydajniejsze niż obecne, bardziej oszczędne oraz ekologiczne.

Epidemia koronawirusa zmusiła do ograniczenia zajęć i imprez sportowych. Z tygodnia na tydzień wracamy „do normalności”. Od początku wakacji trwa akcja „Lato w Mieście”, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej. 20 lipca wznowione zostały bezpłatne zajęcia ZUMBA w hali przy ul. Szanajcy 17/19. Od września uruchomione zostaną inne cykle darmowych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla mieszkańców w pozostałych obiektach DOSiR. Luzowanie obostrzeń w zakresie organizacji imprez sportowych daje nadzieję, na przygotowanie ciekawej oferty imprez plenerowych na naszych boiskach sportowych, halach i pływalni.

Do treningów wróciły prasko-północne kluby i stowarzyszenia, które tworzą niesamowity klimat i są duszą sportu na Pradze. Z utęsknieniem czekamy na wznowienie rozgrywek, turniejów i możliwości zapełnienia całych trybun w halach i na stadionie.

-Zapraszam wszystkich mieszkańców Pragi-Północ i innych dzielnic naszej stolicy do skorzystania z oferty DOSiR Praga-Północ. Zachęcam do śledzenia naszej strony internetowej www.dosir.waw.pl oraz www.facebook.com/dosir.waw. Znajdziecie tam Państwo aktualne informacje o bezpłatnych zajęciach, imprezach sportowych oraz funkcjonowaniu naszych obiektów.mówi Dorota Wajszczak.

Skip to content