DOSiR Kawęczyńska - Główna siedziba

ul. Kawęczyńska 44
03 – 770 WARSZAWA
sekretariat@dosir.waw.pl
sekretariat: tel. 22 511 20 00
sekretariat: fax. 22 818 22 44

DOSiR Szanajcy

ul. Szanajcy 17/19
03-481 WARSZAWA
administracja.szanajcy@dosir.waw.pl
sekretariat: tel./fax: 22 619 11 20
sekretariat: tel./fax: 22 818 16 88

Basen Prawy Brzeg 6

DOSiR Jagiellońska

ul. Jagiellońska 7
03-721 WARSZAWA
administracja.jagiellonska@dosir.waw.pl
tel. 22 619 81 38
tel. 22 619 50 31
tel. 22 619 10 73

Prasko-Północny Turniej Trójek Siatkarskich Dziewcząt

Bez kategorii, Imprezy, Siatkówka, Turniej, Zawody

Prasko-Północny Turniej Trójek Siatkarskich Dziewcząt

 

W sobotę i niedzielę 23 i 24 października odbył się Prasko-Północny Turniej Trójek Siatkarskich Dziewcząt. Do rozgrywek przystąpiło 30 drużyn z Warszawy, Moniek, Ostrołęki, Pionek, Mińska Mazowieckiego i Nadarzyna. Zespoły podzielone  na sześć grup grały systemem „każdy z każdym” równolegle na ośmiu boiskach.

Niestety w przeciwieństwie do lat poprzednich w tym roku hala przy ul. Szanajcy nie wypełniła się kibicami, ponieważ turniej z uwagi na bezpieczeństwo odbył się bez udziału publiczności. A szkoda, bo wiele spotkań stało na wysokim poziomie. Były bardzo emocjonujące i zacięte, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Długie akcje, efektowne obrony i skuteczne ataki nagradzane były brawami tylko trenerów i koleżanek.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna reprezentująca Akademię Siatkówki Tomasza Wójtowicza. Zespół prowadzony przez doskonałą zawodniczkę, wielokrotną reprezentantkę naszego kraju, medalistkę mistrzostw Polski i Europy Dominikę Leśniewicz okazał się zdecydowanie najlepszy.  Drugie miejsce zajęła KS Saska Warszawa, a trzecie Olimp Mińsk Mazowiecki.

Dziewczęta walczące w grupie finałowej zaprezentowały duże umiejętności techniczne, dobrą organizację gry  i ogromną ambicję.

Najlepszą zawodniczką turnieju w opinii organizatorów i trenerów została uznana Hania Leśniewicz reprezentująca ASTW.

Poszczególne rundy spotkań przeplatane były ciekawymi konkursami dla dzieci, co w znacznym stopniu uatrakcyjniło imprezę. W jednym z nich udział wzięła Ewelina Polak, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski w różnych  kategoriach wiekowych, a obecnie zawodniczka BKS Bielsko-Biała. Zainteresowanie zabawami przerosło nasze oczekiwania. W sumie w dwóch konkursach udział wzięło ponad 100 dzieci.

Po sportowych emocjach i zabawach przyszedł czas na uroczyste zakończenie, podczas którego zawodniczki najlepszych zespołów otrzymały statuetki, medale, dyplomy  i efektowne nagrody rzeczowe, których fundatorem był DOSiR Praga Północ.

Dziękujemy wszystkim młodym siatkarkom za uczestnictwo w imprezie. Za sportowe emocje, grę fair play i aktywny udział w konkursach.

Dziękujemy trenerom za słowa uznania podkreślające nie tylko wysoki poziom sportowy rozgrywek, ale i doskonałą organizację imprezy.

Ja ze swojej strony składam serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom ośrodka zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie turnieju.

Autor: A. Sowa

 

Zdjęcia z turnieju:

 

Skip to content