DOSiR Kawęczyńska - Główna siedziba

ul. Kawęczyńska 44
03 – 770 WARSZAWA
sekretariat@dosir.waw.pl
sekretariat: tel. 22 511 20 00
sekretariat: fax. 22 818 22 44

DOSiR Szanajcy

ul. Szanajcy 17/19
03-481 WARSZAWA
administracja.szanajcy@dosir.waw.pl
sekretariat: tel./fax: 22 619 11 20
sekretariat: tel./fax: 22 818 16 88

Basen Prawy Brzeg 6

DOSiR Jagiellońska

ul. Jagiellońska 7
03-721 WARSZAWA
administracja.jagiellonska@dosir.waw.pl
tel. 22 619 81 38
tel. 22 619 50 31
tel. 22 619 10 73

Turniej piłki nożnej „Zgrana Paczka”

Imprezy, People, Piłka nożna, Turniej

                            Turniej piłki nożnej „Zgrana Paczka”

 28 listopada 2021 r. w hali przy ulicy Szanajcy 17/19 zorganizowaliśmy już po raz czwarty turniej piłki nożnej „Zgrana Paczka”. Impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz naszych sportowo- rekreacyjnych przedsięwzięć miała charakter charytatywny. We współpracy z praskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej zbieraliśmy dary dla podopiecznych Domu Samotnej Matki i Dziecka na Pradze Północ.

W turnieju uczestniczyło siedem amatorskich drużyn. Zespoły utworzone przez społeczności lokalne, zakłady pracy, firmy, urzędy zostały podzielone na dwie grupy  i grały systemem „każdy z każdym”. Następnie odbyły się półfinały i mecze o poszczególne miejsca.

Najlepsza okazała się drużyna „PRIS”, która po wygraniu wszystkich spotkań w grupie, w półfinale pokonała 3:0 „Byczki Stare Babice”, a w meczu finałowym, po bezbramkowym remisie, zwyciężyła w rzutach karnych „Elitarnych Gocław”. W spotkaniu o trzecie miejsce „ FC Parapiłka” nie dała rady zespołowi ze Starych Babic przegrywając 0:3. Na kolejnych miejscach uplasowały się: „Regeneruj.pl”, „Brukarz Warszawa” i „FC Nankatsu”.

Turniej był zakończony uroczystym podsumowaniem. Trzy najlepsze zespoły otrzymały puchary, a ich zawodnicy zostali udekorowani medalami. Przyznane zostały również wyróżnienia indywidualne w postaci pamiątkowych statuetek. Najlepszym bramkarzem turnieju uznany został Marcin Głębocki z „Elitarnych Gocław”. Tytuł „króla strzelców” z 7 bramkami zdobył Stanisław Muniak, a najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Kacpra Skoniecznego. Obaj zawodnicy reprezentowali zespół „PRIS”. Wybrani zostali również najlepsi zawodnicy w poszczególnych drużynach- Jan Nawotczyński (PRIS), Marcin Branowski (Elitarni Gocław), Dawid Pływaczewski (Byczki Stare Babice), Igor Smetana (FC Parapiłka), Tomasz Ruzik (Regeneruj.Pl), Rafał Maćkowiak (FC Nankatsu), Marcin Ostrowki (Brukarz Warszawa). Otrzymali oni treningowe torby, których fundatorem był DOSiR Praga- Północ.

W imprezie uczestniczyło ponad 50 zawodników. Mecze bardzo emocjonujące i zacięte odbywały się w sportowej, przyjaznej atmosferze. Wyniki tego dnia nie były najważniejsze. Liczyła się dobra zabawa, a przede wszystkim pomoc innym, bo prawdziwym zwycięzcą turnieju okazali się podopieczni Domu Samotnej Matki I Dziecka na Pradze Północ.

Wszystkim zawodnikom, mieszkańcom, Pani Burmistrz Ilonie Soja- Kozłowskiej, zastępcy burmistrza Dariuszowi Kacprzakowi, oraz radnym Rady Dzielnicy Praga-Północ serdeczne dziękujemy za aktywne włączenie się w zbiórkę darów.

Autor tekstu i zdjęć: Andrzej Sowa

Skip to content