DOSiR Kawęczyńska - Główna siedziba

ul. Kawęczyńska 44
03 – 770 WARSZAWA
sekretariat@dosir.waw.pl
sekretariat: tel. 22 511 20 00
sekretariat: fax. 22 818 22 44

DOSiR Szanajcy

ul. Szanajcy 17/19
03-481 WARSZAWA
administracja.szanajcy@dosir.waw.pl
sekretariat: tel./fax: 22 619 11 20
sekretariat: tel./fax: 22 818 16 88

Basen Prawy Brzeg 6

DOSiR Jagiellońska

ul. Jagiellońska 7
03-721 WARSZAWA
administracja.jagiellonska@dosir.waw.pl
tel. 22 619 81 38
tel. 22 619 50 31
tel. 22 619 10 73

Prasko-Północna Liga Dwójek Siatkarskich Dziewcząt

Imprezy, Liga, Siatkówka, Turniej, Zawody

PRASKO-PÓŁNOCNA LIGA DWÓJEK SIATKARSKICH DZIEWCZĄT

Harmonogram finałów – Kliknij

Klasyfikacja punktowa – Kliknij


Prasko – Północna Liga Dwójek Siatkarskich Dziewcząt – finały – RELACJA

W sobotę 25 czerwca odbyły się finały Prasko- Północnej Ligi Dwójek Siatkarskich Dziewcząt, którą 21 maja zainaugurowaliśmy turniejem rozstawieniowym. Do imprezy finałowej przystąpiło 56 drużyn z Warszawy i Mazowsza. Hala przy ul. Szanajcy wypełniła się kibicami na długo przed rozpoczęciem gier, a zniecierpliwione oczekiwaniem na swoje mecze młode siatkarki rozgrzewały się, odbijając piłkę, na placu przed halą. Na boiskach natomiast od początku trwała walka na całego. Rodzice dziewcząt gorąco dopingowali swoje pociechy, ciesząc się ich zwycięstwami i martwiąc porażkami. Były łzy radości po meczach wygranych i smutku po przegranych. Wiele spotkań było bardzo emocjonujących i zaciętych, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Długie akcje, efektowne obrony i skuteczne ataki nagradzane były gromkimi brawami licznie zebranej publiczności, która gorącym dopingiem zagrzewała zawodniczki do walki o każdą piłkę.

Wielkich emocji dostarczył mecz finałowy, w którym drużyna  Happy Volley 1 po zaciętym spotkaniu pokonała LatająceMrófeczki 25:21. Spotkanie rozgrywane na boisku centralnym stało na bardzo dobrym poziomie. Dziewczęta zaprezentowały duże umiejętności techniczne i ogromną ambicję.

Najlepszą zawodniczką ligowych rozgrywek została uznana Zosia Pergół reprezentująca Happy Volley 1.

Kolejność końcowa:

  1. Happy Volley 1
  2. LatająceMrófeczki
  3. Dzikie Żaby
  4. Nieporęt 1
  5. Happy Volley 2
  6. Koziołki 1

Poszczególne rundy spotkań przeplatane były ciekawymi konkursami dla dzieci i dorosłych, które uatrakcyjniły imprezę. Zainteresowanie zabawami przerosło nasze oczekiwania. W konkursie, w którym rodzice odbijali piłkę przez siatkę z dziećmi uczestniczyło ponad 40 dwójek. Najdłużej piłkę w powietrzu, popisując się umiejętnościami nie tylko siatkarskimi, ale również piłkarskimi, utrzymywali Karolina i Piotr Michalscy. Drugie miejsce zajęli Zosia i Marcin Pergół a trzecie Karolina i Karolina Sidorenko.

Konkurs, w którym należało trafić piłką do kosza wygrała Magdalena Białek przed Aleksandrą Tajerkauf.

W sumie w dwóch konkursach udział wzięło ponad 200 uczestników, dzieci i dorosłych.

Po sportowych emocjach i rekreacyjnych zabawach przyszedł czas na uroczyste podsumowanie i zakończenie rozgrywek. Najlepsze zespoły otrzymały statuetki, medale, dyplomy i efektowne nagrody rzeczowe ufundowane przez DOSiR Praga – Północ.

Drobnymi upominkami w postaci gadżetów ośrodka obdarowani zostali również zwycięzcy konkursów.

Prasko-Północna Liga Dwójek Siatkarskich Dziewcząt okazała się dużym sukcesem. W rozgrywkach na różnym ich etapie uczestniczyło 60 drużyn, ponad 150 dziewcząt.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w naszej lidze. Dzieciom za sportowe emocje i grę fair play. Rodzicom i trenerom za doping i uczestnictwo w konkursach. Cieszymy się, że po raz kolejny zorganizowaliśmy tak udaną imprezę. Uśmiechy dzieci, słowa uznania wypowiadane podczas podsumowania przez trenerów, a także napływające pozytywne opinie od rodziców są dla nas najlepszą nagrodą.


Prasko-Północna Liga Dwójek Siatkarskich Dziewcząt – II kolejka

II Kolejka – Kliknij

Za nami druga kolejka ligowych rozgrywek Prasko-Północnej Ligi Dwójek Siatkarskich Dziewcząt.

Podobnie jak podczas pierwszej rundy spotkań licznie zgromadzona publiczność często oklaskiwała ciekawe akcje, efektowne obrony i skuteczne ataki młodych adeptek siatkówki. Rodzice dziewcząt gorącym dopingiem dodawali otuchy swoim pociechom, które walcząc o każdą piłkę dawały z siebie wszystko. W wielu przypadkach o wygranej decydowały niuanse lub po prostu łut szczęścia, a o spadku do ligi niższej lub awansie do wyższej stosunek małych punktów zdobytych do straconych.

Najlepsze tym razem okazały się Latające Mrófeczki, które wygrywając wszystkie mecze przystąpią do turnieju finałowego w roli faworytek rozgrywek. W sobotę gościliśmy na naszych rozgrywkach Joannę Mirek. W niedzielę zaszczyciła nas swoją obecnością mistrzyni Europy z 2003 roku Dominika Leśniewicz.

W sumie na ośmiu boiskach rozegranych zostało ponad 130 spotkań.

Przed nami już tylko turniej finałowy, który odbędzie się 25 czerwca, na który serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków mini siatkówki.

Prasko-Północna Liga Dwójek Siatkarskich Dziewcząt – I kolejka

I Kolejka – Kliknij

Za nami pierwsza kolejka ligowych rozgrywek Prasko-Północnej Ligi Dwójek Siatkarskich Dziewcząt. Z uwagi na większe niż oczekiwaliśmy zainteresowanie, zamiast planowanych ośmiu, utworzyliśmy dziesięć lig. Nie żałujemy, patrząc na sprawny przebieg I kolejki rozgrywanej w hali DOSiR Praga-Północ przy ulicy Szanajcy 17/19 podczas której rywalizowało pięćdziesiąt siedem zespołów.

Licznie zgromadzona publiczność podziwiała ciekawe akcje, efektowne obrony i skuteczne ataki. Rodzice dziewcząt gorącym dopingiem dodawali otuchy swoim pociechom. Były łzy radości po zwycięstwach i smutku po porażkach. W wielu przypadkach o wygranej decydowała gra na przewagi, a o awansie do ligi wyższej lub spadku do niższej decydował stosunek małych punktów zdobytych do straconych.

Najlepsze okazały się dziewczęta z Happy Volley 1, które wygrywając wszystkie mecze zapewniły sobie prowadzenie po pierwszej kolejce ligowych rozgrywek. Na drugim miejscu uplasowały się Dzikie Żaby a na trzecim Latające Mrófeczki. Wspaniałą niespodzianką i wielkim przeżyciem dla dziewcząt było pojawienie się na naszych rozgrywkach Joanny Mirek, wybitnej polskiej reprezentantki, dwukrotnej złotej medalistki mistrzostw Europy.

W sumie na ośmiu boiskach rozegranych zostało sto trzydzieści sześć spotkań.

Prasko-Północna Liga Dwójek Siatkarskich Dziewcząt – turniej rozstawieniowy

Turniej rozstawieniowy – Kliknij

Baraże – Kliknij

RELACJA

W sobotę 21 maja w hali przy ul. Szanajcy 17/19 królowała mini siatkówka. W weekend zainaugurowaliśmy rozgrywki Prasko-Północnej Ligi Dwójek Siatkarskich Dziewcząt. Do pierwszego turnieju przystąpiło pięćdziesiąt siedem zespołów z Warszawy, Mysiadła, Mińska Mazowieckiego, Nieporętu, Kozienic i Pionek. Drużyny złożone z dziewcząt urodzonych w roku 2010 i młodszych ubrane w różnokolorowe stroje ufundowane przez organizatora ligi Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga-Północ prezentowały się świetnie.

Zespoły podzielone na dwanaście grup rywalizowały systemem „każdy z każdym” na ośmiu boiskach równocześnie. W sumie rozegranych zostało 138 spotkań. Mecze bardzo emocjonujące i zacięte odbywały się w sportowej, przyjaznej atmosferze przy dużym zainteresowaniu publiczności. Długie akcje, efektowne obrony i skuteczne ataki oklaskami nagradzali licznie przybyli na rozgrywki rodzice, koleżanki i koledzy zawodniczek.

Na podstawie wyników turnieju rozstawieniowego zespoły przyporządkowane zostały do dziesięciu lig, które 11 i 12 czerwca rozegrają dwie kolejki ligowe, na które serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki.

FOTORELACJA:

I i II Kolejka:

Turniej rozstawieniowy:

Zapraszamy do obserwowania naszego facebook’a, i obejrzenia krótkich relacji video: https://fb.watch/dcni8JleE2/https://fb.watch/dcnEjCjY52/

Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy serdecznie zaprasza kluby, stowarzyszenia, szkoły, dzikie drużyny do udziału w Prasko-Północnej Lidze Dwójek Siatkarskich Dziewcząt, która odbędzie się w dniach 21.05, 11,12, 25.06 w hali DOSiR przy ul. Szanajcy 17/19.

Dokumenty do pobrania dla zgłaszających się drużyn:

REGULAMIN

OŚWIADCZENIE

ZGŁOSZENIE

Skip to content